Зеленський подякував Вселенському Патріархату за приєднання до комюніке Саміту миру

18 червня, 17:07
Світові
Зеленський подякував Вселенському Патріархату за приєднання до комюніке Саміту миру - фото 1
Президент Володимир Зеленський подякував Вселенському Патріархату Варфоломію за приєднання до комюніке Глобального саміту миру та наголосив, що документ залишається відкритим до підписання.

Про це ідеться в його дописі у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Вдячний Вселенському Патріархату за приєднання до комюніке Глобального саміту миру. Документ залишається відкритим для підписання, і я впевнений, що до нього приєднається ще більше країн і міжнародних організацій», - зазначив Зеленський.

За його словами, Україна продовжує працювати над тим, щоб згуртувати світ навколо мети справедливого миру для країни, який ґрунтується на Статуті ООН та міжнародному праві.

«Україна та всі українці вдячні Його Всесвятості Варфоломію за молитви й постійну увагу до нашої країни та народу», - додав Президент.

Як повідомлялося, Вселенський Патріархат приєднався до підписантів спільного комюніке Саміту миру, який відбувся на вихідних у Швейцарії.

Вселенський Патріарх Варфоломій брав участь у Саміті миру і назвав спільним обов’язком і місією підтримання миру.

Саміт миру пройшов 15-16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На ньому обговорювалась ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Підсумковий документ підписали 80 держав та 4 організації. Пізніше дві країни відкликали свої підписи.

Комюніке залишається відкритим для приєднання.

Напрацьовані результати Саміту миру передадуть представниками Російської Федерації.