Зеленський у Херсоні відвідав синогогу, яку намагалися спалити зловмисники

28.06.2020, 13:20
Держава
Зеленський відвідав синагогу у Херсоні - фото 1
Зеленський відвідав синагогу у Херсоні
Президент України Володимир Зеленський відвідав синагогу Хабад на Херсонщині, громада якої налічує понад 5 тис. осіб.

У квітні цього року синагогу намагалися підпалити зловмисники. Двоє підозрюваних у цьому злочині були затримані через три тижні після інциденту, повідомляє сайт глави держави.

Володимир Зеленський зустрівся з головним рабином Херсона та Херсонської області Іосифом-Іцхаком Вольфом та оглянув відремонтовані частини будівлі, які були пошкоджені під час спроби підпалу.

Іосиф-Іцхак Вольф подякував президенту за швидку реакцію української влади на цей акт антисемітизму.

Зеленський і головний рабин регіону вручили листи-подяки начальнику поліції Херсонщини Олександру Прокудіну та голові СБУ в регіоні Сергію Криворучку за швидке розкриття злочину.

«Головне навіть не те, що це швидкий і правильний результат. Я думаю, що найголовніше – і це сталося – що всі люди бачать, що в Україні є громадяни України. І, незважаючи на національність, віросповідання, всі вони захищені державою Україна, нашими інституціями, нашими правоохоронцями. Найголовніше – щоб усі тут себе відчували, як люди», – заявив президент.
Нагадаємо, 20 квітня у Херсноні намагалися підпалити синагогу на вулиці Театральній - єдиній діючій у місті. У синагогу, яка належить Херсонській юдейській релігійній громаді «Хабад», кинули инули пляшки з горючою рідиною, так звані «коктейлі Молотова». Рідина загорілася, але недостатньо сильно, тому пожежа не трапилася.
Синагога Хабад побудована 1895 року. До 1941-го вона діяла як молитовний будинок. Після капітального ремонту та реставрації синагога відкрилася 14 вересня 2010 року. У громаді працює єврейська школа та дитячий садок, здійснюються щоденні триразові молитви.