Зеленський вивів з-під санкцій РНБО братів Ананьєвих на прохання РПЦ

Зеленський вивів з-під санкцій РНБО братів Ананьєвих на прохання РПЦ - фото 1
Президент Володимир Зеленський своїм указом виключив з списку санкцій громадян РФ Олексія та Дмитра Ананьєва, які є великими спонсорами Російської Православної Церкви.

Про це в коментарі "ДС" повідомив директор Українського інституту майбутнього, політолог Вадим Денисенко.

За його словами, брати Ананьєви є одними з найбільших спонсорів Російської Православної Церкви. Так, вони долучалися до організації перебування мощей Андрія Первозваного в Росії і Україні в 2003 році.

"Зеленського про те, щоб зняти санкції, попросила саме Церква", - зазначив політолог.

Як писала "ДС", 23 березня президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО, яким, зокрема, виключив з списку санкцій Олексія та Дмитра Ананьєва. Обидва були власниками російського Промсвязьбанку. Санкції проти них були введені 19 березня 2019 терміном на три роки.

Примітно, що днями Басманний райсуд Москви задовольнив клопотання ГСУ СКР про заочний арешт подільників колишніх власників Промсвязьбанка (ПСБ) Дмитра та Олексія Ананьєва - Батраза Плієва і громадянина України Івана Підлужного, обвинувачених в розтраті коштів банку на суму понад 87,2 млрд руб.

Як пише 24 березня російське видання "Комерсант", за версією слідства, на початку грудня 2017 року брати Дмитро і Олексій Ананьєви (оголошені в міжнародний розшук), будучи головами правління і ради директорів ПСБ, створили організовану групу для розкрадання грошових коштів з банку, у зв'язку з тим що Центробанк в ході перевірки виявив численні порушення, пов'язані з кредитуванням.

Зеленський вивів з-під санкцій РНБО братів Ананьєвих на прохання РПЦ - фото 69305

Брати Ананьєви

У грудні 2020 року Окружний суд Лімасола (Кіпр) заарештував активи колишніх співвласників Промсвязьбанку Дмитра та Олексія Ананьєва, а також їхніх дружин Людмили і Дар'ї на суму до € 267 млн, пише російський Forbes.

Відзначимо, що Дмитро Ананьєв, зокрема, входив до опікунської ради Російської Православної Церкви. Навесні 2006 року він був членом оргкомітету з перебування в Росії мощей апостола Андрія Первозваного.