Мешканці села Ржавинці Чернівецької області проголосували за перехід від Української Православної Церкви МП до Православної Церкви України. Це рішення одноголосно підтримали понад 300 жителів, які були на зборах.
Про це у коментарі Суспільному розповіла місцева жителька та членкиня ініціативної групи Лідія Граб.
Збори парафіян відбулися у місцевому будинку культури 24 листопада. На них зібралися 303 жителі громади – усі вони проголосували за зміну канонічного підпорядкування. Загалом у селі проживають понад три тисячі людей.
За словами Граб, у селі й раніше розглядали можливість переходу до ПЦУ, втім після того, як парафія УПЦ МП передала храм у власність приватної організації це рішення підтримали більше жителів села.
Інформація про церкву у Ржавинцях
У селі Ржавинці Юрковецької громади передали храм на честь Святої Трійці у приватну власність. Настоятель храму Сергій Козарь у коментарі Суспільному розповів, що вирішили створити приватну установу "Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці", щоб убезпечити храм від "рейдерського захоплення прихильниками Православної Церкви України".
Збори відбулися 6 серпня. У них взяли участь 25 парафіян. Настоятель каже, про наміри провести збори не оголошували, аби їх не зірвали.
Церкву у Ржавинцях завершили будувати у 1991 році. Гроші на це давали жителі села. Голова Юрковецької громади Віталій Шафер каже, про збори парафії, на яких вирішили створити приватну організацію та передати їй церкву, місцеві жителі не знали. Крім будівлі церкви, у приватну власність перейшли криниця, два пам’ятні знаки, дзвіниця.
За його словами, наразі в усному зверненні повідомили про ситуацію Службу безпеки України, а також поліцію. Крім цього, консультуються з юристами, щоб у законний спосіб повернути майно.
Також планують звертатися до антирейдерського комітету при Міністерстві юстиції.
Наступного тижня готуватимуть документи до обласної адміністрації, щоб зареєструвати статут нової релігійної громади.
Додамо, цьогоріч канонічне підпорядкування змінили дев'ять релігійних громад Буковини. Про це на брифінгу 10 листопада повідомила заступниця начальника обласної адміністрації Юлія Грицку-Андрієш. Йдеться про релігійні громади сіл Рингач, Погорілівка, Чорний Потік, Прилипче, Росошани, Бережонка, Іванівці, Каплівка та міста Сокиряни.
Загалом в області зареєстровано майже 400 релігійних організацій Української Православної Церкви Московського Патріархату та понад 150 — Православної Церкви України. З 2019 року в області 33 релігійні громади перейшли до ПЦУ.