• Головна
  • “Життя на роздоріжжі” біблійної і світської історії...

“Життя на роздоріжжі” біблійної і світської історії

28.09.2010, 15:22
“Життя на роздоріжжі” біблійної і світської історії - фото 1
Цьогоріч видавництво «Колоквіум» запропонувало своїм читачам вже другу спільну книгу Майкла Гохіна і Крейга Бартоломью «Життя на роздоріжжі».

Життя на роздоріжжіЦьогоріч видавництво «Колоквіум» запропонувало своїм читачам вже другу спільну книгу Майкла Гохіна і Крейга Бартоломью «Життя на роздоріжжі». Це видання є результатом досліджень відомих фахівців у сфері релігієзнавства, богослов’я: Майкл Гохін – дослідник світогляду і релігії та викладач Університету «Трініті Вестерн», а також проповідник Нью-Вестмінстерської християнської реформаторської церкви, а Крейг Бартоломью — викладач кафедри релігії і богослов’я Університетського коледжу «Редімер».

У цій праці, яка стала продовженням спільної роботи авторів «Драми Писання», до уваги читачів запропоновано коротку історію західної культури, починаючи від класичного періоду і аж до епохи постмодернізму.

Автори так визначають мету, яка постала перед ними у час написання книги: «дати визначення Євангелію царства  і культурному служінню церкви, а також обговорити наслідки цього визначення». У Передмові до видання М. Гохін і К. Бартоломью пояснюють, що "Євангеліє, як про це вказано в Писанні, таке ж всебічне, як і творіння". "Те ж саме можна сказати і про церкву, оскільки її завдання – розповсюджувати благу звістку у всіх сферах життя: як ділом, так і словом", - сказано далі.

Чому виникла саме така назва – «Життя на роздоріжжі»? На сторінках книги автори розглядають питання, пов’язані з християнським світоглядом і неминучістю життя на перетині двох історій: біблійної і світської.

У Передмові Крейг Бартоломью так пише про погляди співавтора книги: «У вченні про світогляд Майкл вбачає широкі можливості для розповсюдження Євангелія та практичного служіння церкви, і ніщо не захоплює його так, як бажання допомогти іншим християнам побачити довжину, ширину і глибину Божої любові до нас і до світу».

Вивчення світогляду авторами походить ще з попередньої книги «Драма Писання». Згідно з визначенням, яке пропонують М. Гохін і К. Бартоломью, «світогляд – це поняття, чиє коріння сягає європейської філософської традиції, і цінність світогляду полягає у тому, що він дає можливість краще зрозуміти Євангеліє, яке знаходиться в центрі біблійної історії і, знаючи цю історію, дозволяє жити більш повним життям». М. Гохін і К. Бартоломью переконують, що світоглядне вчення повинно бути екуменічним.

Як стверджують фахівці, ця книга залишається однією з найкращих доступних робіт із вчення про світогляд. Автори праці пишуть про біблійний, культурний світогляд і світогляд у дії. Між останніми двома темами вони піднімають питання відродження Євангелія в культурному контексті, тобто, як стверджують науковці, «ми досліджуємо взаємодію Євангелія і культури». На думку авторів, «християни можуть обговорювати вчення Писання, але його не можна відділяти від культурного контексту», адже, за словами М. Гохіна і К. Бартоломью, «Євангеліє завжди виражалось і втілювалось у культурі».

Книга складається з таких розділів, як «Євангеліє, історія, світогляд і завдання церкви», «Що таке світогляд?», «Біблійний світогляд. Творіння і гріх», «Біблійний світогляд. Відновлення», «Західна історія. Витоки модернізму», «Західна історія. Розвиток модернізму», «В який час ми живемо? Характерні риси сучасного Заходу», «Життя на роздоріжжі. Свідоме свідчення» та «Життя на роздоріжжі. Практичні приклади».

Про пошуки витоків слова «світогляд» і причини, за яких воно стало влучним для християнської громади, про розуміння релігієзнавцями свідомого біблійного світогляду, про світогляд сучасної західної культури та життя церкви на перетині двох несумісних світоглядів, про зіткнення Євангелія і західної культури, і яким може бути це зіткнення в мистецтві, спорті, науці, освіті і політиці та про інше можна прочитати у книзі Майкла Гохіна і Крейга Бартоломью «Життя на роздоріжжі».

Книга призначена для широкого кола читачів.

Замовити книгу і дізнатися про інші книги видавництва „Колоквіум” можна на  сайті видавництва.