Created with Sketch.

Знищення української Церкви в Криму: Мінкульт звернувся до ЮНЕСКО і вписав дії окупантів доказом до позову проти РФ

16 серпня, 08:59

Через демонтаж окупантами останнього українського храму в Криму — Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України (ПЦУ) в Євпаторії 21 липня Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) звернулося з нотою до ЮНЕСКО. Відомство зафіксувало цей акт як один з проявів геноциду. Також такі дії окупантів вписали як черговий доказ до майбутнього позову до РФ на відшкодування збитків, які росіяни чинять на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Про це повідомив у коментарі Суспільне Крим тимчасово виконуючий обов’язки глави МКІП Ростислав Карандєєв.

Він назвав знищення храму "антилюдським актом" та "цілеспрямованим актом викорінення української віри, української ідеї з Криму".

"Ми звернулися з відповідною нотою до ЮНЕСКО, до міжнародного товариства. Зафіксували цей акт, наскільки це можливо — на жаль, поки що в умовах дистанційного моніторингу, — як один з проявів геноциду, зокрема, релігійного геноциду з боку Росії. І вписали його як ще один доказ до майбутнього позову до РФ на відшкодування, на жаль, тих великих збитків, які вони чинять сьогодні в Україні (на ТОТ — ред.)", — зазначив Карандєєв.

За його словами, окупанти послідовно реалізовують свою мету — знищення всього українського, як свого часу робив Радянський Союз.

"Зараз Росія продовжує ту практику, коли будь-що інше, яке не відповідає канонам та ідеології імперії, має бути або перетворено, або діти мають стати яничарами, або ж дорослі — зректися своїх переконань, своєї мови. Або ж, якщо цього не виходить, то знищити людей та знищити матеріальні свідчення того устрою, тої віри та тих культурних цінностей, які формували людей, які формували український народ за період його незалежного, самоврядного панування в Україні", — наголосив т.в.о. глави МКІП.

Карандєєев заявив, що правоохоронці та експерти фіксують кількість знищених культурних об'єктів окупантами на ТОТ одночасно за кількома національними протоколами, у тому числі через оцінку культурних збитків, а не лише матеріальних. Також Україна використовує міжнародні протоколи ЮНЕСКО.

"Вони (ЮНЕСКО — ред.) нам допомагають в тому, щоб якраз привести українське законодавство до тих норм, які сьогодні використовуються в світі. І ми в цьому зацікавлені", — уточнив він.

Нагадаємо, в Євпаторії окупованого Криму з 21 липня росіяни розпочали демонтаж останньої української церкви на півострові — Хрестовоздвиженський храм Православної Церкви України. У ПЦУ повідомили, що Росія у Криму продовжує геноцид українців, забороняє і знищує все українське, у тому числі цей храм.

Як наголосив уповноважений представник Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун, українці не мають мовчати, треба говорити про відповідні російські злочини на національних і міжнародних майданчиках, даючи відсіч геноцидній війні, розв’язаній Росією.

Водночас колишній заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов зазначив, що за Женевською конвенцією IV, громадяни окупованих територій мають право на повагу до своїх релігійних переконань, а держава-окупант має дозволити релігійним служителям надавати духовну підтримку їхнім одновірцям.

Представництво президента України в АР Крим закликало світ засудити переслідування окупантами на півострові ПЦУ та знищення її храмів, а також відреагувати на чергові порушення тих же прав, щодо яких вже є рішення ЄСПЛ у справі "Україна проти Росії (щодо Криму)" про їхню протиправність.

22 липня прокуратура АР Крим та м. Севастополя розпочала кртимінальне провадження за фактом знищення Хрестовоздвиженського храму ПЦУ в Євпаторії, за порушення законів та звичаїв війни.

Читайте також
Україна і світ Україна повинна буде розібратися з ексгумацією жертв Волинської трагедії - голова Інституту нацпамʼяті Польщі
Сьогодні, 10:25
Україна і світ Глава УГКЦ у Бернардинському коледжі Парижа: Війна проти України — це війна проти Франції та Європи
Вчора, 12:45
Україна і світ «Ваша боротьба — це боротьба за свободу європейців», — президент Конференції єпископів Франції до Глави УГКЦ
16 серпня, 14:27
Україна і світ Патріарх УГКЦ Святослав зустрівся з президентом Франції Макроном
16 серпня, 09:41