10 священиків-кандидатів йдуть у депутати на Миколаївщині

23.10.2015, 12:10
10 священиків-кандидатів йдуть у депутати на Миколаївщині - фото 1
Загалом до міської та районних рад Миколаївської області балотуються 10 священнослужителів, четверо з яких є представниками УПЦ КП, а решта шість – представниками УПЦ (МП).

exklusiv.gifНайбільше священнослужителів-кандидатів в Миколаївській області є представниками політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», від якої до районних рад балотуються 3 священнослужителі. На другому місці – політична партія «Наш край» – 2 священнослужителі, від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Аграрної партії України, політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», політичної партії «Партія Простих Людей Сергія Капліна», політичної партії «Опозиційний блок» йдуть в політику по 1 кандидату.

Священнослужителі не виявили бажання обійняти жодну з 9 вакантних посад міських голів Миколаївщини та посади депутатів обласної ради, зосередившись на виборах до районних рад, — повідомила для РІСУ Аліна Фатєєва.

Єдиним кандидатом-священиком до однієї з міських рад Миколаївщини, а саме до Южноукраїнської міської ради, є представник УПЦ КП, настоятель храму святих першоверховних апостолів Петра і Павла о. Віктор Бурка, який йде на вибори від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Безперечно, вартим уваги є той факт, що наймолодший за віком кандидат, якому у липні цього року виповнилося лише 22 роки – настоятель релігійної громади УПЦ (МП) в селі Рівне Очаківського району, єрей Миколаївської єпархії УПЦ МП Жаба Віталій Васильович, який балотується від політичної партії «Опозиційний блок» до Очаківської районної ради.

До Жовтневої районної ради балотуються відразу два священики – представники партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»: настоятель храму УПЦ КП Святої княгині Ольги Стадович Андрій Михайлович, який є членом цієї партії, та настоятель церкви в с. Калинівка протоєрей Федоров Василь Васильович.

Ще два священики, які є представниками політичної партії «Наш край», йдуть до Снігурівської районної ради: священик УПЦ КП в церкві села Червона Зірка Снігурівськиого району Кузь Володимир Євстахович, який в 2006 році вже був депутатом Снігурівської райради та членом Партії Регіонів, та настоятель парафії села Василівка цього ж району Миколаївської єпархії УПЦ (МП), єрей Борисевич Василь Анатолійович.

До Казанківської районної ради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» йде ще один представник духовенства – настоятель Свято-Михайлівського храму в смт. Казанка протоєрей Миколаївської єпархії УПЦ (МП) Михалко Сергій Степанович.

Єдиним священиком – кандидатом в депутати до Врадіївської райради від Аграрної партії України є протоєрей Строган Микола Миколайович з громади УПЦ (МП) преподобної Параскеви в смт. Врадіївка.

Від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» до Кривоозерської районної ради балотується священик УПЦ КП с. Тридуби о. Микола Несторович, який крім того є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Планує бути депутатом Миколаївської районної ради серед інших також і черговий представник духовенства – протоєрей Миколаївської єпархії УПЦ (МП), настоятель Свято-Дмитрівського храму в с. Степове, Михалко Іван Миколайович, який йде на місцеві вибори від політичної партії «Партія Простих Людей Сергія Капліна».

Загалом до міської та районних рад Миколаївської області балотуються 10 священнослужителів, четверо з яких є представниками УПЦ КП, а решта шість – представниками УПЦ (МП).