100 баптистських пасторів Рівненщини обговорили тему служіння в умовах війни

05 травня, 11:30
Протестанти
100 баптистських пасторів Рівненщини обговорили тему служіння в умовах війни - фото 1
Основним промовцем заходу був голова Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Валерій Антонюк. Служитель висвітлив тему пресвітерського служіння і його відповідальностей у воєнний час. Йшлося про те, що пастор у воєнний час повинен бути «пластичним» у розумінні та прийнятті рішень, має швидко і блискавично реагувати на ситуацію, повинен мати м’яке серце і тверді переконання, сфокусовані на правильній цілі.

«Війна – це не Божий задум, а Боже допущення в житті Церкви і країни. Кожен служитель – пресвітер, диякон, місіонер — є пророком і будь-яке служіння, яке маємо, слід звершувати у дусі пророцтва. Це означає, що служителі передбачають події і розшифровують їх на підставі Святого Писання та передають волю Божу для людей, які переживають те чи інше», – зауважив Валерій Антонюк.

photo_2022-05-03_12-15-15

Також Він наголосив на тому, що Пастору Церкви слід вчасно реагувати на виклики війни і готувати Божий народ до таких подій. Завдяки цьому люди стають підготовленими до нових викликів. Пастор не може бути невігласом, навпаки, він має розуміти час, оцінювати небезпеки, виклики і перспективи, бути «тверезим у вірі» у часи протистояння.

«Вплив Церкви на суспільні процеси у воєнні часи є визначальним. Ми як служителі і Церква маємо впливати на свою місцевість. Служителі Церкви впливають на політичні і суспільні процеси в країні і розуміють ці процеси краще від політиків і людей, які при владі», – каже пастор.

rivne

У ході конференції відбулася панельна дискусія за участю Андрія Корнійчука, пастора рівненської церкви «Благодать», Анатолія Кушнірчука, капелана Ірпінської біблійної церкви, та Станіслава Грунтковського, пастора Ірпінської біблійної церкви.