12 єрархів УПЦ МП підписалися за незалежність Української Церкви. Документ досі зберігається на Фанарі

12 єрархів УПЦ МП підписалися за незалежність Української Церкви. Документ досі зберігається на Фанарі - фото 1
12 єрархів УПЦ Московського Патріархату 2018 року поставили свої підписи під зверненням до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії для Української Церкви.

Про це в ефірі "UA:Перший" розповів п'ятий президент Петро Порошенко, повідомляє 5 канал.

"Ці підписи є у Його Всесвятості Вселенського Патріарха, бо вони самостійно надіслали. Я думаю, коли-небудь не виключено, що він їх оприлюднить. Один із них уже помер, і я можу назвати його ім'я – це Владика Софроній Митрополит Черкаський. Двоє, хто поставили підписи, приєдналися до Церкви. Я дуже дякую, що у владики Симеона і Владики Олександра вистачило волі для того, щоб приєднатися і стати засновниками нової Церкви", – говорить Порошенко.

Петро Порошенко також нагадав, що тисячі вірян на площі перед Святою Софією два роки тому молилися, попри мороз, із надією, що автокефальна Українська Церква відбудеться.

"Хочу наголосити, що без Божої допомоги там точно не обійшлося. Це була позиція, коли дуже мужнє рішення прийняв Філарет. Я досі дякую йому за це. Дуже мужнє рішення приймали окремі єрархи Церков, які сказали, що вони працюють на об'єднану Церкву. Хочу скористатися можливістю кожному з них подякувати", – наголосив Порошенко.