25 років тому митрополит ПЦУ Макарій (Малетич) став єпископом

25 років тому митрополит ПЦУ Макарій (Малетич) став єпископом - фото 1
Сьогодні, 3 листопада 2021 року, у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці міста Львова відбулася урочиста Літургія з нагоди 25-річчя єпископської хіротонії митрополита Львівського ПЦУ Макарія (Малетича).

Архиєрейські свячення о. Микола Малетич отримав 3 жовтня 1996 року у храмі Апостолів Петра і Павла міста Львова за участі Патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми), єпископа Ігоря (Ісіченка) та єпископа Мефодія (Кудрякова). Так відбулася його хіротонія в єпископа Львівського з чернечим ім'ям Макарій.

Сьогодні участь у Святковій Літургії взяли декани єпархії та духовенство собору. Молилися за дарування архипастирю мудрості, сил та здоров'я на стежині архипастирського служіння. Про це написав у Фейсбук о. Руслан Матвієнко.

Наприкінці Літургії священнослужителі, семінаристи Львівської духовної семінарії та присутні представники місцевої влади привітали митрополита Макарія з ювілеєм, побажали душевного спокою, життєвої радості та кріпості для подальшого багаторічного плідного й щирого служіння на благо Української Православної Церкви, України та її народу.

25 років тому митрополит ПЦУ Макарій (Малетич) став єпископом - фото 81684

Митрополит Макарій висловив вдячність усім присутнім за постійні молитви, всебічну підтримку та синівську любов, закликав до єдності, порозуміння та любові.

Біографічна довідка:

Митрополит Макарій народився 1 жовтня 1944 року у селі Красне Турківського району Львівської області в селянській родині.
18 січня 1975 року висвячений в сан диякона для служіння у місті Костянтинівка Донецької області, а 10 серпня цього ж року був висвячений у сан священика.
У 1982 році заочно закінчив Московську духовну семінарію. Пастирське служіння проходив у Донецькій, Луганській, Ростовській та Львівській областях.
У 1989 році перейшов у юрисдикцію втретє відродженої УАПЦ.
3 листопада 1996 року висвячений у єпископа та одноголосно обраний Собором УАПЦ керуючим Львівською єпархією. Возведений у сан архієпископа у 2001 році.
25 травня 2011 року Архиєрейським Собором УАПЦ владика Макарій возведений у сан митрополита.
27 лютого 2015 року Архиєрейський Собор обрав митрополита Львівського, керуючого Рівенсько-Волинською і Таврійською єпархіями Макарія Місцеблюстителем УАПЦ.
4 червня 2015 року Помісним Собором Української Автокефальної Православної Церкви обраний Предстоятелем УАПЦ з титулом «Митрополит Київський і всієї України».
На Об'єднавчому Соборі українських православних Церков, який відбувся 15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії міста Києва та на якому обрано Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія, митрополита Макарія обрано постійним членом Священного Синоду ПЦУ.