256 писанок представлено у Луцьку на виставці «Писанковий дивосвіт»

27 квітня, 09:40
Культура
256 писанок представлено у Луцьку на виставці «Писанковий дивосвіт» - фото 1
Цього року до виготовлення експонатів виставки приєднались не лише волиняни, але й переселенці зі східних та південних регіонів України. В експозиції – 256 різноманітних писанок.

Про це розповіла Суспільному директорка департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів, повідомляють "Волинські новини".

"Загалом 107 учасників взяли участь у цьому проєкті і кожна писанка унікальна. В кожній вкладений сакральний зміст родини, символи добра, перемоги добра над злом. Світла над темрявою", – розповіла директорка міського департаменту культури.

Переселенка з Маріуполя Марина Шамлі, яка теж долучилася до проекту, каже: в її області на Пасху традиційно фарбують яйця в один колір, а про мистецтво писанкарства вперше почула на Волині.

"Я приїхала з дуже важкими спогадами і коли я побачила цих дітей, які теж пережили дуже складні часи і ці люди, які в школі, вони неймовірні", – додала жителька Маріуполя.

Семирічна Анастасія Раєвська прийшла на виставку з татом і старшим братом. Дівчинка показала свої роботи та розповіла: їх сім’я приїхала до Луцька з Києва. Писанки дівчинка прикрасила візерунками дубових листків та зірок.

256 писанок представлено у Луцьку на виставці «Писанковий дивосвіт»_1

256 писанок представлено у Луцьку на виставці «Писанковий дивосвіт»_2

256 писанок представлено у Луцьку на виставці «Писанковий дивосвіт»_3

Як розповіла викладачка скульптури Луцької художньої школи Валентина Попова, навчала учасників виставки ліпленню українських народних іграшок. З її слів, курс ліплення нині відвідують діти та дорослі з Маріуполя, Харкова, Києва та Миколаєва.