700 священнослужителів РПЦ побували на війні в Україні, семеро священиків загинули

700 священнослужителів РПЦ побували на війні в Україні, семеро священиків загинули - фото 1
Такі цифри назвав на засіданні Всесвітнього російського народного собору глава Синодального відділу із взаємодії зі збройними силами та правоохоронними органами митрополит РПЦ Кирил (Покровський).

Про це повідомляє ТГ-канал Християни проти війни.

За його словами, "близько ста православних священиків щодня перебувають на передовій". Депутат Держдуми Ольга Тимофєєва зазначила, що "ніде не числяться і перебувають там фактично як волонтери-добровольці".

Зараз вирішується питання врегулювання правового статусу духовенства, що вирушає на фронт.

“Володимир Путін доручив підтримати концепцію, яка передбачає укладання угод між традиційними конфесіями та Міноборони Росії; виключне право традиційних конфесій, які уклали згадані угоди, спрямовувати військових священиків у військові частини; заборона на видачу військовим священикам боєприпасів та зброї; поширення на військове духовенство соціальних пільг, гарантій та компенсацій, встановлених законодавством РФ для військовослужбовців та членів їхніх сімей”, - повідомила ігуменя Ксенія (Чернега).

«Справедливою та необхідною» назвав пропозицію про регулювання правового статусу військового духовенства і перший заступник голови Ради муфтіїв Росії Рушан Аббясов.