8 серпня мусульмани святкують завершення місяця Рамадан

08.08.2013, 09:02
8 серпня мусульмани святкують завершення місяця Рамадан - фото 1
У четвер, 8 серпня 2013 року, в мечеті Ісламського громадського культурного центру мусульмани столиці візьмуть участь у врочистій ранковій молитві, присвяченій закінченню священного місяця Рамадан і настанню Ід аль фітр.

Ід_аль_фітр.jpgУ четвер, 8 серпня 2013 року, в мечеті Ісламського громадського культурного центру мусульмани столиці візьмуть участь у врочистій ранковій молитві, присвяченій закінченню священного місяця Рамадан і настанню Ід аль фітр. Подібні святкові заходи відбудуться в мечетях та ісламських центрах Луганська, Харкова, Донецьку, Одеси, Вінниці, Запоріжжя й Криму.

Як повідомили РІСУ в Духовному управлянні мусульман України «Умма», Ід аль-фітр (тюрк. Ураза-байрам) — велике свято закінчення мусульманського посту, що припадає на перше число наступного за Рамаданом місяця. Це одне з двох найбільших свят в Ісламі, що його відзначають мусульмани цілого світу. Цього дня вранці вірні збираються на спільну святкову молитву в мечетях.

Для всіх мусульман це свято — прощання зі священним місяцем, а ще час аналізу й усвідомлення своїх досягнень за цей період: як вірний відбув дні посту, чи не змарнував їх на ганебні вчинки й прикрі слова, чи справді всім серцем прагнув стати краще перед Усевишнім? Через те Ід аль-фітр — це передусім підсумування досягнутого, а ще відчуття себе частиною єдиної мусульманської спільноти — умми.

Заздалегідь збирають кошти для милостині, щоб нужденні, отримавши ці пожертви, так само могли підготуватися до свята. Така соціальна допомога називається закят аль-фітр (садакат аль-фітр), і її треба сплатити вранці перед початком святкової молитви або напередодні. Садакат аль-фітр — милостиня незвичайна — це обов’язкова умова прийняття Всевишнім посту кожного мусульманина й мусульманки, якщо їхній прибуток перевищує їхні основні потреби.

Закят аль-фітр (цього року склав 35 грн.) надають від кожного члена родини, навіть за дітей. Роздавати милостиню заповів сам Пророк: «Піст у Рамадан висить між небом і землею, доки раб Божий не подасть належної милостині».

У Рамадан, як йдеться у повідомленні,  із ласки Всевишнього добрі справи винагороджувані набагато більше, ніж у звичайні дні. Через те вірні намагаються до кінця священного місяця сплатити й обов’язкову для мусульман щорічну милостиню — закят. Ці кошти спрямовують на соціальні потреби.

Ід аль-фітр відзначають з особливим піднесенням, супроводжуючи щирим частуванням, подарунками, відвідуванням родичів та друзів.

Як наголошують в Духовному управлінні мусульман України, суть святкування закінчення Рамадану полягає в зміцненні духовного зростання мусульман у вірі в Бога й житті згідно з Його настановами.