80% учасників Собору УПЦ МП виступали за відокремлення від РПЦ, - митрополит Філарет

80% учасників  Собору УПЦ МП виступали за відокремлення від РПЦ, - митрополит Філарет - фото 1
На Соборі УПЦ МП, який відбувся 27 травня, 80% учасників виступили за відокремлення від РПЦ, а решта хотіли зберегти єдність, проте з них 7% були готові до незалежності, якщо її дарує Московський Патріарх Кирил.

Про це розповів митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет (Кучеров) в інтрев’ю zaxid.net, передає Релігійна правда.

За його словами, на початку березня духовенство Львівської єпархії звернулося до нього з проханням порушити питання про автокефалію УПЦ МП.

Архиєрей повідомив, що і до нього, і до його колег після вторгнення росіян 24 лютого писали не лише священики, а й миряни – в одних листах наполягали на проголошенні автокефалії, в інших ішлося про проголошення незалежності, треті писали про терміновий вихід з РПЦ. Всі ці листи по суті говорили про одне – УПЦ МП має стати незалежною структурою. Такі ж листи отримував і предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій.

Згодом відбувся Архиєрейський Собор , а відтак і Помісний, на якому 27 травня УПЦ МП оголосила незалежність, але не автокефалію.

“Під час дискусії перед голосуванням 80% учасників Собору, - каже владика Філарет, - виступили за відокремлення від РПЦ, - а решта хотіли зберегти єдинство, проте з них 7% були готові до незалежності, якщо її дарує Московський Патріарх Кирило. Інша позиція була в представників окупованих росіянами територій Криму і Донбасу”.