Адвокат митрополита Павла (Лебідя) програв суд журналістам

Адвокат митрополита Павла (Лебідя) програв суд журналістам - фото 1
Адвокат у справі Києво-Печерської лаври (чоловічий монастир) УПЦ МП і захисник митрополита Павла протоєрей Микита Чекман програв суд журналістам.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

На початку травня позивач потягнув до суду редакцію 5 каналу та журналістку Олену Рибінську за сюжет на релігійну тематику. Зокрема, телеканал висвітлював хід судового засідання у господарському спорі між національним заповідником та Києво-Печерською лаврою (чоловічий монастир) УПЦ МП. Також журналісти взяли коментар у позивача, якого протитрували як «адвокат сторони відповідача УПЦ МП».

Водночас Микита Чекман розцінив таке титрування порушенням власної честі, гідності та ділової репутації як священика та настоятеля Української Православної Церкви. Він просив суд визнати недостовірною і такою, що не відповідає дійсності, інформацію журналістів, яка поширена з використанням неповних, перекручених відомостей, що несуть негативні асоціації – приналежність позивача до структури МП, яка виправдовує збройну агресію проти України.

Натомість Чекман наполягав, що релігійна організація, до якої він належить, згідно зі статутом, не має приставки «МП».

Подільський райсуд столиці відмовив у задоволені позову адвоката-церковника. Феміда вважала: позивач не надав доказів, що вислови журналістки 5 каналу є фактичними твердженнями, а також те, що якимось чином порушуються його права чи порочиться ділова репутація.

«У викладеному відео здійснено аналіз ситуації та висловлено судження, яке є критичною оцінкою, яку не можна спростувати у судовому порядку. Оспорювані висловлювання не містять недостовірної інформації, тобто такої, яка не відповідає дійсності, а є лише суб’єктивними судженнями. Отже, позивачем не доведено факту поширення відповідачем недостовірної та такої, що завдає шкоду честі, гідності та ділової репутації позивачу інформації», – дійшов висновків суд.