Активісти закликають Бундестаг визнати депортацію кримських татар геноцидом

Активісти закликають Бундестаг визнати депортацію кримських татар геноцидом - фото 1
Активісти збирають голоси під петицією до Бундестагу за визнання геноцидом депортації кримських татар 1944 року.

Збір підписів триває до 22 жовтня, підписати можна на сайті Бундестагу, або надіслати поштою повідомляє Укрінформ.

Петиція ініційована Кримським культурним центром «КЕРМЕН» у Німеччині (Krimer-Kulturzentrum«KERMEN»).

За словами засновника організації Ельвіса Чолпуха (Elvis Çolpuh), для багатьох Крим - це море, гори, курорти, але для кримськотатарського народу - це єдиний дім.

«Кримці (кримські татари) - не мають іншої Батьківщини окрім Криму», - зазначає Чолпух.

18 травня 1944 року за наказом Сталіна був насильно депортований корінний народ Криму - кримці (кримські татари). Близько 200 тис. жінок, дітей та літніх людей у вагонах для худоби вивозили на примусові роботи до віддалених районів Сибіру та Центральної Азії. Понад 46% кримців (кримських татар) загинуло в перші роки депортації від голоду, хвороб, каторжних робіт та нелюдських умов життя.

«Геноцид - це злочин без строку давності. Спадкоємці злочинного режиму досі не понесли відповідальності за скоєне. Тому дуже важливо звертати увагу світової спільноти до геноцидів та репресій проти корінного народу Криму які відбуваються по сьогоднішній день», - підкреслює Чолпух.
Загалом Російська держава протягом останніх майже трьох століть проводить цілеспрямовану політику колонізації Криму та винищення корінного населення півострова.

«Сьогодні, через 80 років після трагічної дати, ми звертаємо увагу всієї світової спільноти, усіх цивілізованих країн до проблем кримських татар і вимагаємо визнати депортацію народу, знищеного цілеспрямованою політикою за національною ознакою», - закликають активісти.

Цивілізований світ засудив геноцид, визнаючи його злочином проти людства.
Керуючись положеннями Конвенції ООН, масову депортацію кримців (кримських татар) визнали геноцидом Україна (2015 рік), Латвія, Литва (2019), Канада (2022), Польща (2024).

Реклама