Александрійський Патріарх закликав повернутись в лоно Церкви духовенство Африки, що спокусилось на хабарі від РПЦ

Александрійський Патріарх закликав повернутись в лоно Церкви духовенство Африки, що спокусилось на хабарі від РПЦ - фото 1
"Повертатись в обійми Матері-Церкви", -  закликав Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II африканське духовенство, що "спокусилось матеріальними обіцянками з Москви", наголосивши, серед іншого, що Александрійська Православна Церква продовжить свій шлях у супроводі свого канонічного духовенства.

Про це повідомляє 13 лютого orthodoxia.info, повідомляє ДФУ.

Патріарх Александрійський Феодор скликав нараду духовенства, щоб обговорити занепокоєння Патріархату і особливо свавілля священиків Московського Патріархату. Нарада відбулась в патріаршій церкві Святого Миколая в Каїрі.

Патріарх Феодор в останнє звернувся до всіх священиків РПЦ і особливо до Андрєя Новікова і священика Гєоргія Максімова з закликом повернутися до церковного порядку, дотримуючись церковного канонічного права і негайно припинити свавільні богослужіння з парафіянами.

Ці дії РПЦ в Африці Патріарх Феодор назвав канонічним злочином, тиранією і розколом, засудженим Вселенськими Соборами (15-й 1 Всел. Соб., 18-й 4 Вс. Соб., 5-й Антіохійського Собору, 10-й, 52-й, 62-й канон Карфагенського Собору та ні.). Патріарх зауважив, якщо служителі РПЦ не припинять своє свавілля в Африці, щодо них будуть негайно застосовані санкції, передбачені вищевказаними правилами.

Патріарх закликає все африканське духовенство, що спокусилось матеріальними обіцянками від священиків Російської Церкви, повернутися в обійми рідної Церкви, що ніколи не культивувала етноцентризм, а лише самопожертвою працювала для блага і спасіння людей в Африці.

"Александрійський Патріархат продовжить свій мученицький процес у супроводі свого канонічного духовенства, яке працює як воїни Христа з єдиною метою принести користь членам Церкви Святого Марка", – зазначив Патріарх Феодор.