Глава Бессарабської митрополії Румунського Патріархату йде на спочинок

02 червня, 14:06
Православні
Глава Бессарабської митрополії Румунського Патріархату йде на спочинок - фото 1
Глава Бессарабської митрополії Румунської Православної Церкви митрополит Петро Педурару подав прохання про звільнення з посади Архипископа Кишинівського та Митрополита Бессарабії.

Про це повідомила Румунська Патріархія, передає Рупор.

За офіційною інформацією, заява була направлена ​​27 травня 2026 року. У своєму зверненні митрополит послався на вік, стан здоров'я та необхідність ухвалення рішення на користь Церкви.
Питання буде розглянуте на засіданні Священного Синоду Румунської Православної Церкви 3 - 4 червня.

У зв'язку з поданим проханням Патріарх Румунської Православної Церкви Данило призначив митрополита Молдови та Буковини Феофана тимчасово виконуючим обов'язки Архиєпископа Кишинівського та Митрополита Бессарабії. Він керуватиме Митрополією до обрання нового Предстоятеля відповідно до церковних процедур.

Петро Педурару народився 24 жовтня 1946 року в селі Циганка Кагульського району. Після закінчення школи та служби в армії він вступив до Одеської духовної семінарії, а потім розпочав чернече служіння в Одеському Свято-Успенському монастирі.

У 1990 році Петро був обраний єпископом Бєльцьким, а в 1992 став місцеблюстителем Митрополії Бессарабії. Саме в цей період розпочався процес відновлення історичної Митрополії Бессарабії та її повернення у канонічне спілкування з Румунською Православною Церквою.

У грудні 1992 року Румунська Патріархія офіційно визнала відновлення Митрополії Бессарабії. 1995 року Петра було обрано і затверджено Митрополитом Бессарабії, Архієпископом Кишинівським та езархом Плаєв.