Американський дипломат звинуватив РПЦ в розколі світового православ'я

РПЦ намагається розколоти «світове православ'я», заявив 9 грудня посол США в Греції Джеффрі Пайєтт.

Американський дипломат звинуватив РПЦ в розколі світового православ'я - фото 63311

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на офіційний сайт посольства США в Греції.

Під час конференції з релігійної дипломатії, яка пройшла в онлайн-форматі, Джеффрі Пайєтт зазначив, що «Греція і Сполучені Штати працюють в якості стратегічних партнерів, щоб відповісти на виклик, який Росія кидає нашим демократичним цінностям і, зокрема, свободи релігійного вираження тут, в Європі".

Він підкреслив, що Комісія США з міжнародної релігійної свободи визнала Росію «країною, що викликає особливе занепокоєння через систематичні і кричущі порушення свободи віросповідання».

«Росія не тільки кидає виклик авторитету Вселенського Патріарха, а й продовжує робити спроби зруйнувати єдність Православної Церкви, розпалюючи нестабільність і підриваючи суверенітет незалежних націй з православною більшістю», - додав Пайєтт.

Посол заявив, що група офіційних Помісних Церков, які визнали автокефалію Православної Церкви України, «буде продовжувати рости».

Посол також обурився тим, що «буквально в цьому місяці митрополит Іларіон від імені Російської Церкви заявив, що Вселенський Патріарх ініціював розкол».