Анонс: оголошено набір на літню школу «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького»

07.07.2021, 08:30
Анонс
Анонс: оголошено набір на літню школу «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» - фото 1
Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету оголошує набір на онлайн-навчання у ХІ літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького», яка відбудеться 26-30 липня 2021 р.

Під час навчання відбуватимуться тематичні заняття, обговорення і дискусії з лекторами. Лекторами цієї літньої школи є провідні науковці та суспільні діячі: Мирослав Маринович, Ліліана Гентош, Олег Турій, рабин Олександр Духовний, Ярослав Кіт, Зиновій Свереда, Ігор Медвідь, Юрій Скіра, Назарій Петрів.

Мета літньої школи: глибше ознайомити учасників з духовним спадком і діяльністю Митрополита Андрея та розвинути їхнє вміння жити згідно з християнськими цінностями у суспільному житті. Головний акцент буде поставлено на побудові суспільства на засадах християнської моралі й цінностей, а також пошуках порозуміння в мультирелігійному та багатоконфесійному середовищі.

За словами організаторів, важливими складовими школи є її екуменічний характер, відкритість до діалогу, свобода інтелектуальних дискусій, невимушена й дружня атмосфера – все це сприяє комфортному навчанню протягом школи всіх учасників, незалежно від їхнього релігійного світогляду та конфесійної приналежності.

Завдання Школи: показати актуальність соціального вчення Церкви та випрацювати постійнодіючий інтенсивний літній курс, на якому вивчатимуть суспільну думку Митрополита Андрея. Під час лекційних зустрічей будуть підняті питання історичного контексту та богословського виміру суспільного вчення; суспільно-політичної етики Митрополита Андрея; конкретних проявів суспільної думки Митрополита, зокрема, розгортання мережі порятунку євреїв під час Другої світової війни. Передбачається, що проблематика цих питань буде дискутуватися відповідно до викликів сьогодення.

До участі у навчанні запрошуються студенти, аспіранти та викладачі гуманітарних студій, вчителі, журналісти, мирянські та громадські активісти, а також усі, хто бажає поглибити знання християнського суспільного вчення (незалежно від фаху та релігійно-конфесійної приналежності). Пріоритетом для організаторів є учасники віком від 18 до 40 років, однак розглядають також кандидатури віком від 40 років, за умови високого рівня мотивації апліканта.

Передбачено реєстраційний внесок.

Щоб подати заявку на літню школу, необхідно заповнити онлайн-форму.

Довідки за електронною скринькою: [email protected]