Анонс: У Берліні відбудеться наукова конференція про українського єпископа-мученика

04.11.2021, 16:35
Культура
Анонс: У Берліні відбудеться наукова конференція про українського єпископа-мученика - фото 1
6 листопада в Посольстві України в Німеччині відбудеться наукова конференція, присвячена особистості блаженного Петра Вергуна.

У 1927 році Митрополит Андрей Шептицький призначив Петра Вергуна душпастирем для українців-католиків до Берліна. Згодом, турбуючись про вірних, отець Вергун об`їхав майже всю Німеччину. В буремні 1930-і роки він відважно боронив інтереси Церкви перед нацистською владою, заручившись підтримкою Апостольського нунція в Берліні, який згодом став Папою Пієм ХІІ (1939-1958).

владика Петро Вергун - фото 81741
владика Петро Вергун

 

Конференція торкнеться тем розбудови української душпастирської діяльності в Німеччині, німецькомовних публікацій о. Петра Вергуна, викликів та загроз для Церкви в умовах панування тоталітарних гітлерівського і сталінського режимів.

Своїми напрацюваннями з цієї теми поділяться: докторка Ірина Банцер, проф. Катрін Бекх, отець-професор Андрій Михалейко та Крістіан Вайзе. Модеруватиме конференцію історик, проректор УКУ Олег Турій.

З вітальними словами до авдиторії звернуться Посол України Андрій Мельник, архиєпископ Нікола Етеровіч – Апосольський нунцій в Берліні, архиєпископ Берлінський Гайнер Кох та Екзарх для українців греко-католиків у Німеччині й Скандинавії єпископ Богдан Дзюрах.

Захід відбудеться за підтримки Берлінської та Ауґсбурзької дієцезій.

Робоча мова конференції: німецька.

Посольство та УКУ транслюватимуть конференцію на своїх фейсбук-сторінках. Початок – 6 листопада 2021 р. о 16:00 за Київський часом (о 15:00 – Берлінський час).

Організатори: Апостольський екзархат для українців-католиків у Німеччині та країнах Скандинавії, Український католицький університет, Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина.

Детальніша інформація та програма конференції на сайті УКУ.