Анонс: у Львові представлять ікони, створені на українсько-польському пленері

01.06.2021, 15:50
Культура
Анонс: у Львові представлять ікони, створені на українсько-польському пленері - фото 1
4 червня 2021 року о 18:00 в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки «СЛОВО СТАЛО ТІЛОМ», на якій будуть представлені ікони, створені під час роботи XII Міжнародного пленеру іконописців «Новиця – 2020».

"Метою новицьких пленерів, що реалізовуються від 2009 року, є пригадати і відновити іконографічну традицію, що століттями становила важливий елемент культурного ландшафту давньої Речі Посполитої. Головним бажанням організаторів є звернути увагу на багатовікову спадщину сакрального мистецтва, яка донині існує в культурі України, Польщі та Білорусі. У проекті беруть участь як художники, так і культурні інституції. Спільна праця іконописців, щорічні підсумкові виставки, каталоги, а також вивчення і презентація вже досягнутих результатів співпраці іконописців різного віросповідання і національностей повинні служити ламанню стереотипів, побудові та зміцненню стосунків, що ґрунтуються на християнських коренях культури регіону", — розповідають організатори.

Виставка триватиме з 4 по 20 червня. Вхід вільний.

Акція відбудеться під почесним патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові. Комісар цьогорічного пленеру – Уляна Томкевич.