• Головна
  • Новини
  • Анонс: у Львові представлять унікальну книгу про літургійні покрови...

Анонс: у Львові представлять унікальну книгу про літургійні покрови

10.09.2013, 08:20
Анонс: у Львові представлять унікальну книгу про літургійні покрови - фото 1
11 вересня о 16 год. у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться презентація книги Роксолани Косів «Літургійні покрови на чашу і дискос».

Літургійні покрови11 вересня о 16 год. у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться презентація книги Роксолани Косів «Літургійні покрови на чашу і дискос». Захід запланований у рамках відзначення 100-ліття відтоді, як митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей в дар українському народові, — повідомляє прес-служба музею.

У виданні розкрито символіку цих сакральних тканин, особливості їхнього використання у храмах, іконографію та специфіку художнього виконання. У праці репродуковано 134 покрови на чашу і дискос, з українських храмів майже всі – вперше.

Основою для дослідження стали твори XV–XVIII ст. зі збірки сакральних тканин Національного музею у Львові, яка почала формуватися ще у перші роки діяльності Музею, зокрема, завдяки ініціативі Митрополита Андрея Шептицького збирати церковну старовину і таким чином її рятувати від знищення часом та людьми.