Анонс: У Львові відкриється виставка сакрального мистецтва Миколи Опанащука

04.04.2023, 15:40
Анонс
Анонс: У Львові відкриється виставка сакрального мистецтва Миколи Опанащука - фото 1
Львівський музей історії релігії запрошує на відкриття виставки «Сакральне мистецтво Миколи Опанащука». Вона присвячена світлій пам’яті єпископа Андрія Сапеляка. Відкриття 6 квітня, о 15.00.

Митець презентує понад сімдесят творів малярства і графіки, які написані в різний період життя. Цікавими як для львів’ян, так і гостей міста є серії «Бернардинський двір», «Вид на порохову вежу», «Домініканські ритми» та інші.

У музеї запевняють, що для відвідувачів стане цікавою серія портретних рисунків-сепій «Патріархи церкви»: «Архиєпископ-патріарх Андрей Шептицький», «Єпископ Кирило Терлецький», «Митрополит Петро Могила», «Єпископ Андрій Сапеляк», «Папа Римський Іван XXIII», інші.

Анонс: У Львові відкриється виставка сакрального мистецтва Миколи Опанащука - фото 111770

У своїх роботах митець звертається до прадавніх джерел українських вірувань. Його цікавить історія рідного поліського краю і, як наслідок, з’явилася серія малярських полотен «Деревляни». Глибоке зацікавлення історією України надихнуло на написання «Княгині Ольги», «Князя Володимира Великого», «Слов’янських просвітителів». Чимало графічних робіт присвячені місту-музею Жовкві.

Микола Опанащук – заслужений діяч мистецтв України, відомий сучасний графік, живописець, професор Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України. Учасник понад 50-ти міжнародних виставок. Твори митця регулярно експонуються в групових і персональних виставках. Він є членом Всесвітнього центру екслібристів. Розробив афіші вистав і концертів, низку фірмових і книжкових знаків, в тому числі герб єпископа Андрія Сапеляка «Моя надія, покров Марії».

Анонс: У Львові відкриється виставка сакрального мистецтва Миколи Опанащука - фото 111773