Анонс: у рамках Бієналє Шептицького відбудеться лекція Ліліани Гентош

14.09.2020, 15:22
Анонс
Анонс: у рамках Бієналє Шептицького відбудеться лекція Ліліани Гентош - фото 1
17 вересня (18:00-19:30) УКУ запрошує на лекцію Ліліани Гентош «Спадщина Шептицького: значення для УГКЦ, Католицької церкви та українського суспільства».

Спадщина Митрополита – є багатовимірною, найважливішим завданням є вивчити її в двох вимірах: церковному та суспільному. В своєму виступі Ліліана Гентош спробує накреслити шляхи вивчення та зазначити кут зору, під якими варто вивчати спадщину Митрополита. Діяльність Шептицького змінила Греко-Католицьку Церкву, вона зробила її Церквою XX століття і дала імпульс готовності до випробувань XXI.

Митрополит створив сучасний інтерфейс цієї релігійної інституції, закладені ним напрямні розвитку дозволили пережити дуже складні випробування. Спадщина Шептицького має важливе значення для всієї Католицької церкви і про це нам треба говорити. Митрополит Шептицький змінив українську спільноту Галичини в докорінний спосіб, його праця над розвитком, над культурною, економічною та політичною емансипацією українців в цій частині світу була важливою частиною його служіння. Шептицький у дуже складних обставинах Другої світової війни запропонував своїй громаді та людству в цілому християнські моральні засади та гуманістичні вартості. Спадщина митрополита нам важлива сьогодні в першу чергу не для того, щоб зрозуміти свою історію чи своє минуле, а для того, щоб виробити опірність до викликів теперішнього і могти будувати майбутнє.

Ліліана Гентош - історикиня, дослідниця життя і служіння Андрея Шептицького.

Подія відбувається в рамках “Бієнале Шептицький” за підтримки Українського культурного фонду.

Деталі на фейсбук-сторінці.