• Головна
  • Новини
  • Антіохійський Патріарх відмовився їхати на нараду в Амман...

Антіохійський Патріарх відмовився їхати на нараду в Амман

23.02.2020, 09:17
Антіохійський Патріарх відмовився їхати на нараду в Амман - фото 1
Антіохійський Патріарх Іоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Амман. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату

Антіохійський Патріарх Іоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Амман. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату в Facebook, повідомляє Релігійна правда.

У заяві таке рішення аргументують тим, що це посилить розкол між братами.

“Антиохійська Церква підтверджує свою тверду позицію, що “гармонія” між Церквами, заснована на Біблії і благородній традиції, є основним правилом православної Церкви щодо загальних рішень на всьому православному рівні, а також у вирішенні невирішених питань”, – йдеться у заяві.

Там також наголошується, що досі існує розрив між Антіохійською та Єрусалимською Церквами, і спочатку треба вирішити це питання – повернутися до консультацій, щоб досягти гармонії між братами.

Нагадаємо, напередодні 21 лютого, про відмову їхати на зустріч в Аммані також повідомила Болгарська Православна Церква. У зверенні патріархії йщлося, що Святий Синод висловлює свою особисту братську любов до Його Блаженства Єрусалимського патріарха Феофіла III і глибоку повагу до Єрусалимського Патріархату.

Зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення “українського питання“ відбудеться 26 лютого в Аммані, Йорданія.

Ініціативу проведення зустрічі ще 21 листопада 2019 року озвучив Єрусалимський Патріарх Феофіл з подачі Москви.

Православ’я представляють 15 автокефальних Церков. Глави чотирьох найбільших вже дали зрозуміти, що в Амман не поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архиєпископи. Також відмовились Албанський архиєпископ Анастасій і Грузинський Патріарх Ілія.

Натомість участь у зустрічі, окрім очільника РПЦ Кирила і Єрусалимського Патріарха, візьме Сербський Предстоятель Іриней. А Румунська і Польська Церкви вирішили відправити на зустріч делегацію єпископів.