«Апостол єдности», - у Львові відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя священномученика Йосафата

12.04.2023, 12:29
Культура
«Апостол єдности», - у Львові відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя священномученика Йосафата - фото 1
У Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика 9 квітня 2023 відбулося відкриття Ювілейного року 400-річчя мучеництва священномученика Йосафата «Апостол єдности».

Про це повідомляє сайт Львівської архиєпархії УГКЦ.

Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор привітав присутніх на урочистому заході.

«Апостол єдности», - у Львові відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя священномученика Йосафата - фото 112318

"Святий Йосафат був людиною, яка поборола страх смерті. Це приклад святості. Згромадження сестер священномученика Йосафата від Апостольської Пенітенціарії отримало декрет про повний Відпуст на звичайних умовах для вірних, які відвідають монастирську каплицю упродовж року. Нам важливо вшановувати нашого святого. Для цього зібрана робоча група, яка напрацювала план заходів, які відбуватимуться у нашій Архиєпархії", - сказав владика Ігор.

Ведуча мистецької програми Марія Христинич зауважила, що «у час Великого посту і в час війни всі ми маємо складати іспит совісті. А також вчитися в Господа прощати, а в Матері Божої ― любити».

Під час вечора прозвучав твір сестри Марії Слєпченко STABAT MATER для солістів, хору та камерного оркестру, а також ораторія Олександра Козаренка «Страсті Господа Бога нашого Ісуса Христа» — 10 антифонів наспіву Острозького для читця, солістів, хору, органу й оркестру.

«Апостол єдности», - у Львові відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя священномученика Йосафата - фото 112319

Мистецьку програму виконав хор та оркестр Заслуженої академічної капели України «Трембіта» та Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії.

Автор проекту ― науковець та дослідних, співзасновник Благодійної фундації «Андрей» Михайло Перун.