Апостольський екзарх для українців греко-католиків в Італії молився за загиблих у війни в Україні

Апостольський екзарх для українців греко-католиків в Італії молився за загиблих у війни в Україні - фото 1
У прокатедрі Святої Софії у Римі 27 жовтня відбулась Літургія за усіх, хто загинув під час війни в Україні. Заупокійні богослужіння очолив владика Діонісій, Апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

За повідомленням пресслужби Товариства «Свята Софія», парафіяльна спільнота молилася за вічний упокій усіх невинно вбитих російським агресором та усіх українських Героїв, які загинули, захищаючи нашу Незалежність.

Під час проповіді екзарх наголосив на присутності Ісуса Христа в теперішніх випробуваннях українського народу.

«Сьогоднішнє Євангеліє дуже значуще для ситуації, яку ми переживаємо. Пригадаймо, що, коли Ісус дізнався про вбивство Йоана Іродом, Його це дуже заболіло. Сьогодні ми переживаємо велике страждання і смуток, оскільки вбивають наших братів і сестер. Але Ісус сумує з нами. Він пережив таке ж в оливному саду, коли бачив страждання, які мусить перенести», – зазначив проповідник.

Владика закликав вірян зберігати у серцях надію на Воскресіння.

«Важливо сприйняти той факт, що ми продовжуємо терпіти з Христом. Але ми не є самотні у наших стражданнях. І наші загиблі не є самі – вони перейшли у вічне життя, захищаючи свою державу. І наш сум переходить в надію Воскресіння, – продовжив єпископ, – Ми терпимо, страждаємо, вболіваємо, плачемо, але маємо надію, що прийде Воскресіння з мертвих для тих, хто віддав життя за нас. А також віримо у Воскресіння нашої держави. Єднаймось з Христом і держімо у серцях надію на Воскресіння».

По завершенні богослужіння священнослужителі молитовно вшанували пам'ять всіх невинно вбитих під час несправедливої війни в Україні.