Апостольський екзарх УГКЦ відреагував на вбивство українського юнака в Німеччині

Апостольський екзарх УГКЦ відреагував на вбивство українського юнака в Німеччині - фото 1
Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах окремою заявою відреагував на вбивство 17-річного українського баскетболіста в м. Обергаузен і наголосив, що неприпустимо, щоб молоді люди, які знайшли притулок у Німеччині, рятуючи своє життя від жахіть війни, у країні свого нового поселення ставали об’єктом ненависті, агресії та ксенофобії.

Про це йдеться на сайті Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії.

На початку цього тижня українську спільноту в Німеччині сколихнула новина про напад групи підлітків в м. Обергаузен на двох українських юнаків і дівчину, внаслідок якого один з українців — 17-річний баскетболіст Володимир Єрмаков — був вбитий, а другий зазнав важких ножових поранень. Постраждала також і дівчина, яка була з хлопцями в дорозі додому, та дві інші молоді особи.

Владика Богдан Дзюрах висловив щирі співчуття родині загиблого юнака та запевнив у молитві за душевне й фізичне зцілення усіх постраждалих, а також висловив занепокоєння через той факт, що атака на юнаків розпочалася після того, як зловмисники запитали їх про національність: «Враховуючи, що посеред українських біженців у Німеччині близько 350 000 становлять діти і молодь до 18 років, така тенденція викликає наше занепокоєння та тривогу».

Апостольський екзарх закликав відповідальні за безпеку й порядок органи державної влади Німеччини безсторонньо дослідити всі обставини скоєного злочину та зробити все, щоб подібні трагедії, у яких гинуть невинні особи, ніколи більше не повторилися.

«Ми молимося, щоб кожна людина в нашій країні почувалася і була прийнятою, пошанованою та захищеною, і щоб ми всі разом у мирі та взаємоповазі творили суспільство, гідне людини ХХІ століття», — зазначив владика Богдан Дзюрах.