Апостольський нунцій не покинув Київ: Тут люди стали братами і сестрами

01 березня, 10:17
Католики
Апостольський нунцій не покинув Київ: Тут люди стали братами і сестрами - фото 1
Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас не покинув Київ. По нунціатурі він переміщається із наплічником, «бо ніколи не знаєш, де опинишся через кілька секунд…». Як і більшість українців, нунцій може вийти на зв’язок тоді, коли снаряди та ракети дарують перерву.

Про це архиєпископ Вісвальдас Кульбокас розповів у інтерв'ю Vatican News.

"Мушу сказати, що ця ситуація породила наслідки, які я б назвав прекрасними", - заявив архиєпископ.

"Є велика солідарність на конфесійному, міжрелігійному рівні, до якої додається також величезна солідарність на світовому рівні, принаймні, з боку великої частини світу бачу велику увагу, збирається багато допомоги. І, насамперед, серця: серця, які поруч з нами", - зазначив він.

"Мені спадає на думку, що якщо я був би Богом і побачив величезну солідарність між людськими істотами, як вони допомагають одні одним, підтримують, відкривають серце, загалом – виявляють любов і близькість, то сказав би: як же прекрасно бачити людей, що стали братами й сестрами! А висновок був би наступний: вистачить, випробування пройдене, виклик трагедії подоланий, не треба більше війни! Ось вам мир як дар. Також і серед великого лиха війни є плоди навернення людства. Існує відчуття, що це братерство неймовірно зросло протягом всього лише кількох днів. Я говорив про це з черницями з нунціатури, ми поділяємо це дуже підбадьорливе прочитання того, що відбувається", - наголосив Апостольський нунцій.