Апостольський нунцій розділив святковий обід з безхатченками у Львові

Апостольський нунцій розділив святковий обід з безхатченками у Львові - фото 1
Львів з офіційним візитом відвідав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Про це повідомляє CREDO.

Представник Папи Франциска зустрівся з мером міста Андрієм Садовим. Також разом із архиєпископом Мечиславом Мокшицьким відвідав деякі римо-католицькі парафії Львова.

Опівдні 24 грудня Апостольський нунцій відвідав Дім Милосердя братів альбертинців на Збоїщах, щоб напередодні Різдва помолитися разом із мешканцями притулку та розділити з ними святковий обід.
Під час молитви у каплиці архиєпископ Вісвальдас Кульбокас зосередив увагу присутніх на тому, що Спаситель народжується, як маленька дитина і сам теж потребує опіки і захисту. Про маленького Ісуса піклуються Марія і Йосиф, і про нас теж.

«Сьогодні ми зібралися, щоб подякувати Господеві за наше життя, за те, що маємо їжу. Хочемо теж просити, щоб і ми могли допомагати собі навзаєм.(…) Смиренно просімо теж про віру, яка стане любов’ю, надією і щастям, відвагою та натхненням. Помолімося за всіх, хто зараз страждає, за мир для України, але перед цим просімо Господа, щоб простив нам наші гріхи», — сказав нунцій.

Після молитви Львівський митрополит та Апостольський нунцій поділилися з присутніми символічною облаткою та розділили трапезу із потребуючими.

Брат Марек, один із трьох братів, що опікуються притулком для чоловіків, розповів, що такі різдвяні обіди для бідних та безхатьків влаштовуються щороку від Різдва 2017 року: «Ми раді, що сьогодні будемо мати таких високоповажних гостей, як Апостольський Нунцій в Україні та наш митрополит, котрий свого часу запросив нас до Львова і фактично став ініціатором заснування цього Дому Милосердя. Тепер ми служимо всім потребуючим, як робив це св. Брат Альберт сто років тому. На жаль, у цьому році не можемо запросити сюди всіх, хто приходить до нас щодня по гарячий обід. Через епідеміологічну ситуацію сьогодні за віґілійним столом будуть лише постійні мешканці нашого притулку – це 45 осіб. На щастя, маємо багато добродіїв, які нам допомогли організувати цей святковий обід. Рибу, борщ, інші традиційні страви до Святвечора ми отримали завдяки збірці, організованій Консульством РП у Львові. Це дуже важлива і потрібна для нас допомога, без неї було би важко. Тому ми вдячні всім, хто нас підтримує і тут у Львові, і закордоном, усім, хто допомагає нам протягом року. Дякуємо нашому митрополиту, дякуємо директору Місії Карітас-Спес Львівської архидієцезії, усім людям доброї волі, які діляться з нами одягом та їжею, а також підтримують фінансово. Сподіваємося, що таких людей буде більше і ми зможемо допомогти ще більшій кількості потребуючих».

Представник Папи Франциска в Україні зробив кожному солодкий подарунок, а митрополит Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький подякував братам і сестрам св. Альберта та волонтерам за служіння вбогим та потребуючим.

Ввечері 24 грудня Апостольський нунцій очолив Пастирку в митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. А 25 грудня в урочистіть Різдва Господнього — Різдвяну Месу.