Археологи виявили в Ізраїлі схованку з артефактами часів Другого храму

24.10.2020, 09:00
Світові
Археологи виявили в Ізраїлі схованку з артефактами часів Другого храму - фото 1
Ізраїльські археологи виявили цілу колекцію глечиків та інших глиняних предметів усередині колодязя, що відноситься до періоду Другого Храму.

Про відкриття розповіло видання The Jerusalem Post.

Колодяць розкопали на території археологічної пам'ятки Хирбет Кафр Мер в містечку Бейт-Ель.

Повідомляється про десятки знайдених глеків, які збереглися досить добре. Також були знайдені й інші предмети, виготовлені з глини. До слова, в серпні в цьому ж місці було знайдено багато прикрашений кам'яний стіл.

Як і та знахідка, нове відкриття відноситься до періоду Другого єрусалимського храму, тобто вік знайдених артефактів може становити від 2000 до 2500 років. Археологи припускають, що колодязь розташовувався на території житлового кварталу єврейської громади, яка жила в цьому районі.

Цікаво, що глечики та інші артефакти перебували в великих, оштукатурених нішах, вирізаних в стінах колодязя. Більш того, судячи з усього, ці ніші вирізалися із століття в століття і століттями в них впорядковано встановлювали предмети один над одним.

Примітно і те, що частина глечиків була знайдена на дні колодязя. Вчені припускають, що в якийсь момент колодязь був переобладнаний і перепрофільований в підвал для зберігання посуду.

Всі виявлені глеки і глиняні артефакти передані в музей. Спочатку їх відреставрують фахівці, а потім вони будуть виставлені на загальний огляд.

«Археологічні знахідки, які були тут зроблені, свідчать про багату єврейську історію цього регіону і вносять великий вклад в історичні дослідження, - вважає керівник археологічного підрозділу цивільної адміністрації Ананія Хізмі. - Ми будемо продовжувати працювати вдень і вночі, щоб зберегти археологічні пам'ятники по всій Юдеї і Самарії».