Архидиякона УПЦ МП з лаври будуть судити за перешкоджання роботі журналістів, - прокуратура

Архидиякона УПЦ МП з лаври будуть судити за перешкоджання роботі журналістів, - прокуратура - фото 1
Київська міська прокуратура повідомила про направлення до суду обвинувального акту щодо архидиякона Києво-Печерської лаври, підозрюваного у перешкоджанні роботі журналістів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«30 березня 2023 року журналісти «Суспільного мовлення» знімали репортаж на території Києво-Печерської лаври. У цей час до оператора підійшов представник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (архидиякон), який схопив мікрофон, зламав кріплення до відеокамери і кинув його на землю. Після цього оператор не міг продовжувати свою професійну діяльність», – цитує прес-служба прокуратури матеріали кримінального провадження.

Обвинувальний акт для розгляду по суті передали в суд 11 квітня.

Стаття, за якою обвинувачують священнослужителя, передбачає штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи арешт терміном до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

3 квітня у поліції Києва оголосили, що повідомили священнослужителю про підозру в перешкоджанні журналістській діяльності на території Києво-Печерської лаври. Поліція Києва 30 березня розпочала кримінальне провадження після того, як архидякон у Києво-Печерській лаврі зірвав кріплення на камері відеооператора телеканалу «Суспільне».

Того дня Національна спілка журналістів України заявила про «масові порушення» прав роботи журналістів біля Києво-Печерської лаври і закликала поліцію не допускати таких порушень. ЗМІ висвітлювали ситуацію з виселенням священнослужителів УПЦ МП з Лаври.

Архидиякона УПЦ МП з лаври будуть судити за перешкоджання роботі журналістів, - прокуратура - фото 112346