Архимандрит Кирило (Говорун) заявив, що переходить до Вселенського Патріархату

Архимандрит Кирило (Говорун) заявив, що переходить до Вселенського Патріархату - фото 1
Архимандрит, богослов і заштатний клірик РПЦ Кирило (Говорун) повідомив про свій перехід до Вселенського Патріархату.

Про це він заявив у інтерв’ю Обозревателю, передає сайт Андріївської Церкви.

«Я зараз на шляху в іншу юрисдикцію з РПЦ. Цей процес триває. “Заштатний клірик” – це означає, що я не прив’язаний до якоїсь парафії і можу служити там, де я перебуваю. Наприклад, минулого тижня я служив в Александрійському Патріархаті разом з Патріархом Александрійським у Єгипті. До того я служив у Парижі і ще десь, куди мене заносять мої обов’язки, і це дає певну свободу пересування і служіння», – пояснив архимандрит.

На питання, в яку юрисдикцію він переходить, священнослужитель уточнив, що до Константинопольського Патріархату. Також архимандрит Кирило (Говорун) розповів, як він зміг зробити кар’єру в УПЦ МП, а потім в РПЦ. Адже у 2005 році митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил (Гундяєв) возвів Говоруна у сан диякона. Уже через 2 роки Митрополит УПЦ МП Володимир (Сабодан) постриг його в монахи, і через рік він став архимандритом.

«Це не від мене залежало, це було їхнє рішення, щоб, мабуть, з часом залучати мене до співпраці. Найкращим часом моєї церковної кар’єри був період у Київській митрополії, в лаврі, коли я працював з покійним блаженнійшим митрополитом Володимиром (Сабоданом). До цього і після того в мене був досвід роботи в адміністративних структурах Московської Патріархії, яка насправді теж багато чого навчила. Але з іншого боку, змусила мене задуматися над ідеологією “русского міра”, про який зараз багато говорять. Я про неї вже тоді сперечався з Патріархом Кірілом. Намагався його переконати не підтримувати її», – зазначає архимандрит Кирило.

За його словами, коли він зрозумів, що його переконання не мають ніякої дії, то він просто пішов у відставку і почав займатись науковою діяльністю в Америці.

«Але при цьому я продовжував критикувати доктрину “русского міра” ще 10 років тому», - заявив священнослужитель.

«До речі, останнє моє листування з Патріархом Кирилом з приводу “русского міра” і всіх ризиків небезпеки, катастрофічних наслідків цієї доктрини для всіх, відбулася у лютому 2012 року, рівно 10 років, перед початком війни…», – підсумував архимандрит Кирило (Говорун).