• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ Філадельфійський РКЦ закликав США ввести фінансові санкції та заборонити в’їзд українській владі та бізнесменам...

Архиєпископ Філадельфійський РКЦ закликав США ввести фінансові санкції та заборонити в’їзд українській владі та бізнесменам

03.02.2014, 11:20
Спеціальне звернення з приводу кризи в Україні оприлюднив Архиєпископ Філадельфійський Чарльз Дж. Шапу.

Архиєпископ Філадельфійський Чарльз Дж. Шапу спеціальним зверненням попросив всіх католиків Великої Філадельфії наполегливо молитися за Церкву в Україні й здійснювати тиск на урядових представників щодо введення фінансових санкцій та заборони в’їзду українським політичним керівникам та бізнесменам.

Заява щодо кризи в Україні

«Я прошу сьогодні всіх католиків Великої Філадельфії наполегливо молитися за Церкву в Україні й здійснювати тиск на наших обраних урядових представників щодо введення фінансових санкцій та заборони в’їзду українським політичним керівникам та бізнесменам.

Західна Церква, дякуючи засвідченому Папою Іваном Павлом ІІ спротиву, добре пам’ятає страждання Церкви в Польщі під комуністами. Менш загальновідомим, але навіть більш брутальним, було півстолітнє переслідування совєтами українських греко-католиків, які об’єднані в найбільшій Східно Католицькій Церкві в світі.

Після падіння комунізму життя Церкви в Україні покращилося. Але в кінці минулого року українські урядовці зробили раптове повернення в російську сферу впливу. Вони силою розігнали інакомислячих  демонстрантів, вбивають протестувальників, сотні кидають за ґрати.

Християни в Україні – католики, православні та інші віросповідання – не мовчать. Люди Церкви та її провідники грають вагому роль у викритті насильства з боку уряду, політичних репресій, корупції. Українське католицьке духовенство здійснює вкрай необхідну пастирську опіку над тими, які вийшли відстоювати свої людські права й принципи демократії. За це вони потрапили під приціл уряду.

Ще минулого тижня Wall Street Journal висловив своє розчарування пасивністю Вашінгтону, його показною байдужістю до загострення кризи в Україні. Редактор видання зауважив, що найкращим способом подолання репресій корумпованих українських урядовців та олігархів є візове обмеження та замороження їхніх американських активів. Але цього й досі не сталося.

Митрополит Української Католицької Церкви Архиєпископ Філадельфійський Стефан Сорока звернувся до всіх нас братів християн та всіх американців доброї волі з закликом підтримати боротьбу за релігійні та громадянські права в Україні. Це ми можемо зробити найперше і найважливіше через молитву, а тоді через звернення до наших обраних представників. Мовчання Сполучених Штатів є потуранням утисків в Україні. Ми не можемо допустити, щоб це знову сталося з нашими віруючими братами, які впродовж десятиліть зносили страждання».

+Чарльз Дж. Шапу, Чин Францисканців Малих, Капуцинів,

Архиєпископ Філадельфійський