Архиєпископ Ґаллаґер: "Головним пріоритетом для Папи в цей момент є поїхати в Україну"

20.07.2022, 10:52
Католики
Архиєпископ Ґаллаґер: "Головним пріоритетом для Папи в цей момент є поїхати в Україну" - фото 1
На сторінках єзуїтського часопису "America" вийшло розлоге інтерв’ю з Секретарем у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями, частина якого стосувалася російської агресії проти України та можливого візиту Папи.

Радіо Ватикану опублікувало основні моменти цього інтерв’ю з посиланням на "L’Osservatore Romano".

"Війна на виснаження", супроти якої міжнародна спільнота має обов'язок "підтримувати живою надію на діалог, на переговори", - так архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями, визначає конфлікт, що триває в Україні.

В інтерв’ю для Джерарда О’Коннела, кореспондента у Ватикані єзуїтського часопису "America", він згадує про свій візит в Україну, що відбувся минулого травня: "Я пізнав стійкість людей, їхню рішучість, їхню мужність. Але я також пізнав рівень страждання, який там є", унаочнений "великою втратою людських життів" та побоюваннями, що війна затягуватиметься.

Тому, "не ігноруючи насильство та конфлікт", архиєпископ Ґаллаґер підкреслює роль Святого Престолу в тому, щоб закликати до переговорів і до "відновлення миру". З боку Росії, додає він, "не було жодного виразного запрошення до посередництва Святого Престолу", водночас контакти між державами підтримуються "деякою мірою через Апостольського нунція в Москві".

"Позицію Святого Престолу оцінили, – підкреслив архиєпископ Ґаллаґер, – але далі справа не пішла", як також не було жодного запрошення Папі приїхати до Москви.

Єрарх також наголосив на "підтримці Святим Престолом суверенітету та цілісності України", підкресливши, що "це українцям належить вести переговори з іншими, зокрема, і з росіянами". З цього принципу випливає, що Святий Престол не визнаватиме "жодної односторонньої декларації про незалежність" Луганської чи Донецької областей.

Щодо сподівання на те, що Папа може поїхати до Києва у серпні, архиєпископ Ґаллаґер підкреслює, що Папа "зробив великий поступ у тому, що стосується його мобільності", яка останнім часом була утруднена через гонартроз. Однак, тепер триває праця над подорожжю до Канади 24-30 липня, тож це питання, можливо, буде "серйозно" розглядатися наступного місяця. В будь-якому випадку, Папа Франциск "хоче і відчуває обов’язок поїхати в Україну".

"Думаю, що головним пріоритетом для Папи в цей момент є поїхати в Україну та зустрітися з владою, з народом і Церквою", - підсумував архиєпископ Ґаллаґер.