Архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Києві з Патріархом Святославом

Архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Києві з Патріархом Святославом - фото 1
Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами 19 травня відвідав у Києві Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ. Архиєпископа Ґаллаґера супроводжував Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Відвідуючи Патріарший собор Воскресіння Христового, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами у супроводі Глави УГКЦ зійшов у підземелля собору, де в період активних бойових дій довкола Києва (лютий-березень 2022 року) від російських бомб і ракет переховувалися сотні мирних жителів. Архиєпископ детально розпитував про всі моменти цих найважчих днів. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Архиєпископ Ґаллаґер також відвідав крипту, де спочиває Блаженніший Любомир (Гузар).

Під час зустрічі з секретарем у справах стосунків Святого Престолу з державами Блаженніший Святослав розповів, як УГКЦ із перших хвилин війни реагує на обставини війни, з точки зору гуманітарної кризи, і як намагається послужити мирним жителям та українському війську.

Було обговорено і служіння військових капеланів. «Сьогодні інституалізація військового капеланства в Україні відкриває можливості і демонструє необхідність створення окремого військового ординаріату для належної опіки військовослужбовців», – зазначив Глава УГКЦ.

Крім того, Блаженніший Святослав представив архиєпископу Ґаллаґерові очікування українців щодо ролі Апостольської столиці в нинішній ситуації війни росії проти України. За словами Глави УГКЦ, роль Ватикану полягає в тому, щоб, з одного боку, дати належну оцінку цій війні з точки зору як міжнародного права, так і християнської моралі, а з іншого – щоб Святий Престол, зокрема через дипломатичне служіння, відіграв свою роль у припиненні агресії, щоб російський агресор покинув українську землю і щоб було відновлено справедливість, а відтак мир на терені нашої Батьківщини.

Архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Києві з Патріархом Святославом - фото 93513

Глава УГКЦ подякував архиєпископові Полу Річарду Ґаллаґеру за його візит в Україну, зауваживши, що сьогодні весь світ звертає увагу на Україну – до країни приїжджають очільники держав, дипломатичні представники, лідери урядів. Предстоятель УГКЦ відзначив важливість того, що тепер і така постать, як секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, фактично міністр закордонних справ Ватикану, є в Києві.

«Це дуже потужний дипломатичний знак підтримки Апостольською столицею України і українського народу. Ми сподіваємося, що цей візит матиме належні плоди», – зазначив Блаженніший Святослав.

У Києві секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся також з делегацією єпископату РКЦ в Польщі, яка цими днями перебуває з візитом солідарності в Україні. Під час спільної зустрічі архиєпископ Ґаллаґер, Блаженніший Святослав і польські архиєпископи Станіслав Ґондецький, Войцех Поляк і Станіслав Будзік обмінялися думками щодо міжнародного рівня підтримки українських біженців і щодо відповіді міжнародної спільноти, зокрема католицької, на гуманітарні потреби України, які, як зауважив Глава УГКЦ, «сьогодні не зменшуються».

«Мабуть, гуманітарний виклик тільки починає проявляти свої реальні розміри. Найгірші часи в гуманітарному плані ще, мабуть, перед нами», – наголосив Блаженніший Святослав.

Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами Пол Річард Ґаллаґер з 18 до 20 травня перебував із триденним візитом в Україні.