Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті після України став Нунцієм у Великій Британії

04.07.2020, 15:28
Католики
Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті з Папою Франциском - фото 1
Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті з Папою Франциском
Папа Франциск призначив архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті, дотеперішнього Апостольського Нунція в Україні, Апостольським Нунцієм у Великій Британії.

Під час майже п’ятирічного служіння в Україні він став виразником особливої близькості Папи Франциска до людей, які проживають на окупованих територіях та у прифронтовій зоні, повідомляє Vatican News.

Архиєпископ Ґуджеротті, який до того служив у Конгрегації Східних Церков, поступив на дипломатичну службу Святого Престолу 2001 року, представляючи трьох Римських Єпископів у пост-радянських країнах. На початку грудня 2001 року святий Папа Іван Павло ІІ призначив монсеньйора Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії, а 13 грудня того ж року – ще й в Азербайджані.

У липні 2011 року був переведений до Білорусі, а 13 листопада 2015 р. призначений Нунцієм в Україні і 12 січня наступного року вручив Вірчі грамоти Президентові України.

Одним із особливих служінь, здійснюваних під час дипломатичної місії в Україні, стали регулярні відвідини з пастирськими візитами Луганська та Донецька під час найбільших християнських свят, аби засвідчити вірним, які проживають в нелегких умовах, близькість Святішого Отця та вселенської Церкви.

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті також координував та підтримував різні гуманітарні проєкти, спрямовані на допомогу переселенцям і мешканцям прифронтових територій.