Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів

02 травня, 15:18
Суспільство
Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів - фото 1
«Я думав, що приїду в Україну і побачу велике пригнічення, депресію. Так, я бачу сум і біль через війну і я пригнічений цим, але я захоплений життєстійкістю, надією і солідарністю українців», – такі слова промовив кардинал Тімоті Долан  сьогодні, 2 травня, у Львові. Він відвідав Український католицький університет та зустрівся з біженцями в римо-католицькій парафії Св.Івана Павла II. Кардинал Долан є головою організації CNEWA (Catholic Near East Welfare Association), яка вже виділила майже 2 мільйони доларів на підтримку вимушено переселених українців.

За повідомленням Інформаційного відділу УКУ, разом з архиєпископом-митрополитом Львівським РКЦ Мечиславом Мокшицьким та делегацією, кардинал Тімоті Долан зустрівся з керівництвом Українського католицького університету, з сім’ями вимушених переселенців, які на час війни знайшли прихисток в УКУ, та зі студентами-волонтерами Волонтерського центру УКУ.

Ділячись враження про свій візит, кардинал Долан зазначив: «Я бачу українців, які приймають переселенців. Я бачу українців, які віддають свої кімнати і будинки для тих, котрі втратили власні домівки, як-от тут, в Українському католицькому університеті. Я бачу українців, які волонтерять і працюють над постачанням води, ліків, їжі. Я бачу людей, які є патріотами. Я бачу українців, які не дозволяють злу сказати останнє слово. Життя переможе темряву. Життя переможе смерть. В Україні немає депресії, тут є надія. Я почуваюся підбадьореним, будучи тут, в Україні», – наголосив архиєпископ Нью-Йорка.

Кардинал пообіцяв обов’язково передати велику вдячність від українців американському народові.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів_1
Архиєпископ Тімоті Долан зустрівся зі студентами, які організували Волонтерський центр для допомоги військовим, медикам та переселенцям

У Центрі Шептицького УКУ кардинал познайомився зі студентами, які організували Волонтерський центр з початком повномасштабної війни. Кардинал поцікавився як відбувається сортування ліків та їжі на складах, як волонтери відправляють допомогу госпіталям, військовим та переселенцям. Також розпитав про те, як відбувається процес навчання в Українському католицькому університеті в умовах війни.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів_2

Проректор УКУ з питань призначення та місії Мирослав Маринович представив його Високопреосвященству «Меморандум про потреби України». За словами Мирослава Мариновича, сьогодні Україна бореться не лише з російськими загарбниками, які застосовують важку артилерію на території нашої країни, а й з путінською пропагандою, що провокує у суспільстві дезінформацію і породжує нездатність відрізнити правду від брехні. Відтак, за словами проректора, існує ризик, що рішення урядів чи релігійних організацій, можуть бути засновані на викривленій інформації, яку росія заздалегідь підготувала. Такі рішення можуть бути шкідливими та небезпечними для українців, оскільки вони не ґрунтуються на правдивій інформації і не відповідають реальній ситуації.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів_3
Знайомство з сім’ями переселенців, які знайшли тимчасовий прихисток в УКУ

«Ми, українці, вважаємо, що в час російсько-української війни, навіть Церкви стали жертвами викривленої чи неповної інформації. Та попри те, ми покладаємо на Церкву великі сподівання, адже вона може і повинна бути ефективними ліками від цієї хвороби, займаючи потужну позицію на стороні правди. Бо справжній діалог можливий лише в правді – заради правди, а не коштом правди. Якщо такий діалог приховуватиме правду, то він буде беззмістовним. А тому справжнє примирення можливе лише в правді», – наголосив Мирослав Маринович.

Проректор також зазначив, що між Ватиканом та українцями зараз є багато непорозумінь. Відчайдушні заклики українців іноді неправильно розуміють, а символічні жести Ватикану – неправильно інтерпретують. «Однак є простий спосіб вилікувати будь-яку комунікаційну кризу потрібно лише помножити канали комунікації, аби доносити правду. Будь ласка, допоможіть нам у цьому», – закликав правозахисник.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів_4
Проректор УКУ з питань призначення та місії Мирослав Маринович представив архиєпископу «Меморандум про потреби України»

Наостанок керівництво Українського католицького університету подякувало кардиналу і вірним Нью-Йоркської Архиєпархії за матеріальну та духовну підтримку українців. Також за посередництвом кардинала Долана запросили й інших представників духовенства прибути в паломництво Україною і на власні очі побачити все, що тут відбувається.

У подарунок від спільноти УКУ кардинал Тімоті Долан отримав консерву-термоакумулятор. Це спеціальні «обігрівачі», які з початком війни студенти УКУ виготовляють спільно з «Львівською свічковою мануфактурою» для наших військових, аби вони могли зігрітися на фронті.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів_5

Також у подарунок кардинал Долан отримав англомовний історичний альбом «Переслідувані за Правду», де через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкривається трагічна, але водночас героїчна історія українських греко-католиків у ХХ ст.

Парафію св. Папи Івана Павла ІІ кардинал Тімоті Долан відвідав у супроводі Митрополита і Архиєпископа Львівський РКЦ Мечислава Мокшицького.

Там він зустрівся із біженцями та парафіянами, що підбадьорити та підтримати їх.

Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан з архипастирським візитом відвідує Львів - фото 92427

Перед цим парафіяни спільно із настоятелем парафії о. Григорієм Драусом піднесли молитву за мир в Україні. Завітав на захід також представник православного духовенства. Про це інформує сайт Духовна велич Львова, який і оприлюднив фото з місця події.