• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ УПЦ КП в Криму закликав світових лідерів і спільноту захистити права і свободу українців півострова...

Архиєпископ УПЦ КП в Криму закликав світових лідерів і спільноту захистити права і свободу українців півострова

08.06.2015, 11:14
Архиєпископ УПЦ КП в Криму закликав світових лідерів і спільноту захистити права і свободу українців півострова - фото 1

Архиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент (УПЦ КП) від імені релігійної громади і від імені української громади в Криму публічно звернувся до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно зробити все можливе для допомоги українцям у Криму, захистити їхні національні та релігійні права, не допустити силового витіснення українців з рідної землі і їх асиміляції.

Климент_(Кущ).jpgАрхиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент (УПЦ КП) від імені релігійної громади і від імені української громади в Криму публічно звернувся до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно зробити все можливе для допомоги українцям у Криму, захистити їхні національні та релігійні права, не допустити силового витіснення українців з рідної землі і їх асиміляції.

Звернення єпископа направлено Генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну, Президенту Порошенку, Путіну, Президенту США Бараку Обамі, Президенту Франції Франсуа Олланду Прем'єр-міністру Великобританії Девіду Камеруну, Представництву Європейського Союзу в Україні.

Єпископ Климент перерахував факти захоплень церкви УПЦ КП на честь священномученика Климента в місті Севастополь і церкви на честь Андрія Первозванного в селі Перевальному, а також спалення дачного будинку керуючого єпархією в селі Мармурове Сімферопольського району, закриття парафій УПЦ КП в містах Саки, Красноперекопськ, Керч, рейдерське захоплення приміщень УПЦ КП в Сімферополі.

Єпископ вважає недопустимим:

- переслідування кримчан за їх релігійною приналежністю.

- захоплення приміщень Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату.

- переслідування активістів руху «Євромайдан-Крим», які відстоювали свою позицію мирним шляхом, організовуючи мирні акції на підтримку європейського вибору українців.

- переслідування українців Криму, що залишаються громадянами України і є носіями української мови, української культури.

- закриття класів з українською мовою навчання, знищення української школи-гімназії в Сімферополі, фактичне знищення семи україномовних шкіл, що знаходяться на території півострову.

- знищення україномовних видань, газети «Кримська Світлиця», приміщення якої забрала місцева влада.

- зменшення кількості україномовних телевізійних та радіо програм українською мовою в кримському інформаційному просторі.

- перейменування українських установ: будинків культури, театрів, бібліотек та шкіл.

- заборону проведення мирних акцій та зібрань біля пам’ятних місць українців, зокрема біля пам’ятника Тарасу Шевченка у м. Сімферополі на його роковини.

- затримання українців в містах і селах Криму, що одягають національний одяг – вишиванки.

Архиєпископ Климент звернувся до Організації Об`єднаних Націй та Організації з Безпеки Співробітництва в Європі, до держав-гарантів цілісності України, які підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, - США, Великобританії та Росії, Франції та Китаю, до держав Європейського Союзу із закликом вжити рішучих заходів для захисту базових принципів прав і свобод людини в Криму.

«Вважаю актуальним і доцільним вже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні щодо негайного запровадження міжнародної місії для моніторингу прав людини та дискримінованих етнічних спільнот на кримському півострові. Прошу Вас розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав та свобод українців Криму та питання функціонування Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату на півострові Крим», – йдеться у зверненні архиєпископа.