Архиєпископ Відня освятив десять швидких для України, які спонсорували греко-католики Австрії

Архиєпископ Відня освятив десять швидких для України, які спонсорували греко-католики Австрії - фото 1
Архиєпископ Відня кардинал Кристоф Шенборн та Генеральний вікарій Східних Католицьких Церков в Австрії о. Юрій Коласа освятили 9 березня у храмі УГКЦ Пресвятої Родини в Нойоттакрінґ десять карет швидкої допомоги для України.

Ці швидкі допомоги, подаровані українцями-католиками в Австрії та оснащені медичними засобами муніципалітетом Відня, їдуть в Україну, щоб допомогти евакуювати хворих та поранених.

Церемонію благословення швидких на їх відправку в Україну очолив на площі Фамілієнплац у Відні-Оттакрінг кардинал Шенборн. Участь у події взяв також міський радник з питань охорони здоров'я Петер Хакер.

За повідомленням сайту erzdioezese-wien, карети швидкої допомоги надала організація «Зелений хрест» і їх можна було придбати за дуже доступною ціною.

Цим зайнялися громади УГКЦ Австрії. Муніципалітет Відня оснастив ці машини медикаментами та медичними матеріалами.

Кардинал Шенборн у промові у парафіяльній церкві Нойоттакрінг подякував усім донорам, а також місту Відню. «Я зателефонував міському голові, і він одразу сказав: ми будемо частиною цього!» Те, що відбувається в Україні, неймовірно і невиправдано. «Але є тільки один шлях: мир! Не ті будуть переможцями, які хочуть завоювати чи знищити країну, а ті, хто створює мир».

Петер Хакер, міський радник із соціальних питань та охорони здоров’я, також взяв участь у церемонії освячення. Він наголосив на жахітті того, що у 21 столітті люди кидають бомби в школи, лікарні та дитячі садки. Місто Відень вже надало прихисток багатьом тисячам біженців з України – 40 відсотків з них діти та молодь.

«І навіть якщо їх буде більше, вони отримають нашу підтримку. Ми надаємо всім біженцям захист, порядок і безпеку». А допомогу людям в Україні також «невтомно підтримуватиме Відень», - сказав Петер Хакер.

Отець Юрій Коласа, Генеральний вікарій Східних Католицьких Церков на чолі з кардиналом Шенборном в Австрії відправили панахиду за греко-католицькою традицією за усіх полеглих у цій війні. Участь у богослужінні взяли священики та численні українці.

«Найсильніша відповідь на безбожність війни – це любов», – наголосив о. Коласа. Зараз для кожного «вирішально важливо усвідомлювати любов до Бога та до ближнього». Акція передачі карет швидкої допомоги тому приклад, додав священик.

Отець Юрій Коласа сам родом зі Львова. Він подякував всьому населенню Австрії «від усього серця за численні та вражаючі знаки солідарності та співчуття українцям».

«Хвиля солідарності, яка спонтанно виникла по всій Австрії, торкається наших сердець і зміцнює нашу надію, що ми не самотні», - наголосив він.

В рамках цієї події також відбулися зустрічі з численними родинами українських біженців, зокрема з Бучі, Маріуполя, Харкова та Києва, яким кардинал Шенборн та міський радник Хакер вручили великодні дарунки.

Громада храму УГКЦ Пресвятої Родини, де було відправлено панахиду, розмістила у Фейсбуці добірку світлин з цієї події.