Асамблея Всесвітньої Лютеранської Федерації закликала Росію припинити війну проти України

Асамблея Всесвітньої Лютеранської Федерації закликала Росію припинити війну проти України - фото 1
Заява прийнята 4 жовтня на Тринадцятій асамблеї Всесвітньої лютеранської федерації (ВЛФ), яка відбулася в місті Кракові, Польща.

У документі сказано:

"Асамблея ВЛФ засуджує жорстокий напад Російської Федерації на Україну, що повністю протирічить всім нормам міжнародного права. Ми приголомшені жахливою руйнівною силою, яку використовує агресор для досягнення своїх імперських цілей.

Тисячі чоловіків, жінок і дітей втратили життя; ще більше переживає фізичні і моральні страждання через жахи війни. Міста, селища та села стали непридатними для проживання, збитки навколишньому середовищу не можливо оцінити, а на їх відновлення знадобляться десятиліття. Сексуальне насильство над жінками, дітьми та чоловіками знову стало зброєю війни. Крім того, ця війна має не лише локальний вимір, а й глобальний вплив, оскільки ведеться ядерною наддержавою та має величезні наслідки для економіки та продовольчої безпеки багатьох людей по всьому світі.

Ми рішуче засуджуємо імперіалістичну ідеологію, яку агресор використовує для виправдання свого нападу. Ми виступаємо проти будь-яких поглядів, які вважають, що деякі окремі держави мають право включити інших у свої «сфери впливу», будь то в Африці, Південній та Центральній Америці, Азії чи Східній Європі. Ми шоковані тим фактом, що деякі християнські церкви приймають цю ідеологію та зловживають своїм авторитетом щоб виправдати агресію.

Знову з’явилась реальна загроза ядерної війни. Ми стурбовані залякуваннями з боку представників влади Російської Федерації, враховуючи при цьому, що в даному випадку немає «двох сторін ескалації конфлікту», а є лише агресор, який загрожує, і жертва.

Тому ми просимо Церкви-члени ВЛФ продовжувати молитися за мир – не лише про припинення вогню, але й про справедливий мир. Ми пам’ятаємо Заяву про мир і справедливість Асамблеї ВЛФ 1984 року в Будапешті, Угорщина. Ми просимо Церкви-члени ВЛФ також згадувати у своїх молитвах тих, хто живе в Росії та Білорусі та зазнає переслідувань за свою антивоєнну та антиімперіалістичну позицію. Мир може настати тільки тоді, коли всі сусідні країни – Україна, Білорусь і Росія, будуть вільними і демократичними державами, де поважаються права людини.

Ми солідарні з усіма, хто постраждав від війни, включно з нашими сестрами та братами з Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України. Ми підтримуємо церкви-члени ВЛФ, які допомагають народу України та відкрили свої серця для всіх тих, хто був змушений тікати від війни, не забуваючи про біженців з інших частин світу.

Водночас ми не забуваємо про величезні страждання, спричинені війнами та конфліктами по всьому світу. Там працюють ті самі механізми зла, що й у випадку війни проти України. Тому ми, як Асамблея ВЛФ, висловлюємо свою солідарність та молимося за жертв усіх збройних конфліктів у світі.

Асамблея ВЛФ закликає:

1. Росію припинити війну проти України та припинити використання як зброю ланцюги постачання продовольства, особливо в країни Глобального Півдня;

2. Міжнародне співтовариство робити більший внесок в розвиток і підтримку справедливих і мирних засобів для запобігання та подолання конфліктів, включаючи посередництво;

3. Міжнародне співтовариство робити сміливіші зусилля для вирішення конфліктів і криз в інших частинах світу, в тому числі шляхом узгодженої гуманітарної допомоги та процесів розбудови миру;

4. Церкви-члени ВЛФ молитися і працювати заради встановлення миру і справедливості у всіх громадах та регіонах по всьому світі".