Австралієць прозрів після паломництва до Фатіми. І став священиком

19.07.2021, 11:42
Культура
Австралієць прозрів після паломництва до Фатіми. І став священиком - фото 1
Кріс да Соуза з дитинства мав проблеми з зором. Протягом багатьох років лікарі були безпорадні й попереджали його, що коли він виросте, то може повністю втратити зір. Але паломництво до Фатіми й молитва все змінили.

Про це повідомляє CREDO.

Кріс да Соуза — австралієць, але родом із Португалії, тому його сім’ї завжди була близька Фатімська Божа Матір. Разом із батьками він щодня молився Розарій та просив Марію про заступництво.

Соуза народився із серйозними вадами зору: він майже не бачив на праве око, а з часом гірше став бачити й на ліве. У дитинстві разом із батьками їздив до різних спеціалістів, але всі вони безпорадно розводили руками й казали, що в майбутньому хлопець повністю може втратити зір.

Незважаючи на це, Кріс дуже добре навчався й після закінчення школи вступив на юридичний факультет. Навчання давалося йому важко. Після другого року юнак поїхав разом із батьками до Фатіми, щоби просити Божу Матір заступитися за нього і врятувати зір. Після повернення сім’я знайшла лікаря в Бельгії, який лікував хвороби зору новим експериментальним методом.

Швидке одужання

Але операція коштувала дуже дорого, а прогноз був непевним. Сім’я знову довірила справу Божій Матері. Їм вдалося зібрати потрібну суму й Кріс зміг поїхати до Європи на лікування. Лікар зробив операцію на правому оці, попередивши, що зір може покращитися аж за кілька місяців. Але Кріс почав бачити вже за кілька хвилин! «З’явилися кольори, яких я раніше ніколи не бачив!»

Фахівець, який проводив операцію, назвав це чудом. Він не міг пояснити такого швидкого одужання. За місяць він прооперував ліве око Кріса, і покращення знову настало миттєво.

Після повернення до Австралії Кріс планував закінчити навчання і розпочати кар’єру адвоката. Але він постійно запитував Бога, що має робити зі своїм життям. Він почувався реалізованим як юрист, планував одружитися, однак щось не давало йому спокою.

Переміна після Всесвітнього дня молоді

Усе почало змінюватися під час поїздки на Всесвітній день молоді. Тоді Кріс уперше замислився про те, що міг би стати ченцем. Він боровся з цією думкою кілька місяців. «Якщо цього хоче від мене Твій Син, то допоможи мені це чітко побачити, як Ти допомогла мені прозріти», — молився Кріс до Марії. Тоді він зрозумів, що Бог кличе його до священства й чернечого життя, і вступив до згромадження отців-сомастів.

Це було не останнє чудо, яке Соуза випросив у Фатімської Божої Матері. Під час чернечої формації його батько захворів на рак. Кріс поїхав до Фатіми, і в той же час лікарі підтвердили, що ракові клітини зникли з усього тіла його тата.

Наступним чудесним зціленням Бог обдарував його сім’ю відразу після пресвітерських свячень. Раптово до лікарні потрапила мама Кріса. Лікарі підозрювали інфаркт, але за кілька днів виявилося, що в неї була аневризма і внутрішня кровотеча. Лікарі казали, що шансів немає, — але операція була вдалою і його мама вижила. «Мій син присвятив себе Марії, він священик і щодня служить Святу Месу. Тому сталося це чудо», — сказала мама Кріса да Соузи.