У черкаському храмі замироточила ікона

09.11.2023, 09:18
Культура
У черкаському храмі замироточила ікона - фото 1
Йдеться про ікону великомучениці Варвари. У черкаському храмі її образ прикрашений вишитим рушником, оздоблений золотом та має часточку мощей.

За словами настоятеля черкаського храму Миколая Чудотворця о. Ігоря, ікона святої Варвари привезена у храм в 2012-му році, коли було закладено перший камінь майбутньої церкви. Явище мироточення в церкві трапляється не вперше. Для вірян – це гарний знак, повідомляє Суспільне.

"Святій моляться, аби вберегтися від раптової смерті. Звертаються, коли хочуть відкрити духовні очі, - розповів отець Ігор. - А нещодавно на образі почали з’являтися краплі мира. Воно тече двома потічками, на іконі видно такі жовті плямки. Воно тече – засихає, потім тече і ми беремо ваткою і мируємо хворих. І по вірі і благословенню великомучениці Варвари люди зцілюються".

"Ікона Варвари мироточила близько п'яти разів. Мироточить, потім раптово припинилося мироточення. Потім знову. Ось я читав молебень Богородиці за людину, яка дуже хвора була. То миро виступило на царських воротах. Бачите, сліди, воно навіть фарбу "з`їло". Якщо у людини є віра, вона зціляється, тому що всі хвороби, нещастя зводяться до того, що потрібно очиститися. Варвара - помічниця жінок, помічниця дівоцтва, помічниця чернецтва дівочого", - додав отець.

У черкаському храмі замироточила ікона - фото 124602

Ікону Варвари намалював сучасний художник з Луцька. Рукою того ж художника написані ікони Сергія Радонезького і Меркурія Бригинського та ікона Покриваюча від злих духів.

“У Меркурія Бригинського кожна волосинка промальована. Куди б ви не стали, очі завжди будуть дивитися на вас”, - розповів настоятель.

Як розповів релігієзнавець Руслан Халіков, таке явище як мироточіння християнському світу відоме не одне століття.

"Це явище в історії християнства достатньо часто трапляється, або це може бути виділення олії з ікон, або з мощей святих, або з інших релігійних культових предметів, або які мають дотик до традиції християнської: це можуть бути статуї, це можуть бути мощі".

Десятиліттями мироточіння намагаються дослідити науковці:

"Православні вбачають в цьому чудо – що це божественний знак. Фізики з хіміками намагаються пояснити це з точки зору як це відбувається технічно. Вважають, що це конденсація вологи і через перепади температури починає виділятися".

У черкаському храмі замироточила ікона

Отець Ігор мироточіння вважає хорошим знаком.

Побачити ікону мучениці Варвари, сповідатися та причаститися можуть усі охочі. Двері церкви відкриті щодня.