• Головна
  • Новини
  • Азаров став великим командором Ордену Святого Гробу Господнього (оновлено)...

Азаров став великим командором Ордену Святого Гробу Господнього (оновлено)

15.03.2011, 13:02
Азаров став великим командором Ордену Святого Гробу Господнього (оновлено) - фото 1
Патріарх Єрусалимський Теофіл III посвятив Прем'єр-міністра України Миколи Азарова в лицарі Ордену Святого Гробу Господнього Єрусалимського.

Микола_Азаров.jpgПатріарх Єрусалимський Теофіл III посвятив Прем'єр-міністра України Миколи Азарова у великого командора Ордену Святого Гробу Господнього Єрусалимського.

"Ми хочемо скористатися з вашого візиту і посвятити вас у лицарі Ордену Святого Гробу Господнього", - сказав Теофіл III у вівторок під час аудієнції М. Азарова, після чого вручив українському Прем'єрові хрест із короною, вінком і зіркою (відзнаки Ордену).

У свою чергу, М. Азаров зазначив, що в його особі таким чином удостоєний уваги весь народ України.

"Я прекрасно розумію, що це знак поваги не тільки мені, а й до українського народу, України", - сказав М. Азаров.

Довідка РІСУ:

Коли у 1054 році, відбулось розділення Церков Сходу (Константинопольського Олександрійського, Антиохійського і Єрусалимського Патірархатів) і Римської Церкви, відбулось також розділення і в Ордені Святого Гробу Господнього: представники західної Церкви залишились у підпорядкуванні Риму, а східні з того часу перебували під опікою Єрусалимського Патріарха.

Західний орден з часом зазнав утисків з боку Римських понтифіків і був згодом приєднаний до Мальтійського ордену. Папа Пій IX провів його реконструкцію і реорганцізацію.

Православний орден існував без перерви. Його центр розташований в Святому місті Єрусалимі. Цей орден займається благодійними справами на території Святої Землі та перебуває під  захистом Греції.

Великим Магістром православного ордену сьогодні є Патріарх Єрусалимський Феофіл III.

Орден Гробу Господнього – найвища церковна нагорода Єрусалимської Православної Церкви. Орденом нагороджує виключно Єрусалимський Патріарх за особливі заслуги перед Церквою і досягнення у боротьбі за мир.

Серед українських політиків Азаров став третім кавалером ордену. До нього, орденом нагороджено Леоніда Кучму (2000 р.) та Віктора Ющенка (2007 р.).