Бабуся мера Маріуполя перейшла з УПЦ МП до ПЦУ після того, як вирвалась з окупації

09 серпня, 09:45
Суспільство
Бабуся мера Маріуполя перейшла з УПЦ МП до ПЦУ після того, як вирвалась з окупації - фото 1
Окупанти мало не спалили її вогнеметною системою «Солнцепек». Виїхавши з окупації, бабуся пішла у храм Православної Церкви України і висповідалась.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко в інтерв’ю «Главкому» розповів, як відбувалась евакуація містян у перші дні війни та як російська агресія торкнулася його особистої родини.

Вадим Бойченко розповів, що окупанти мало не спалили його бабусю вогнеметною системою «Солнцепек»: жінку врятувало тільки те, що вона була у коридорі.

«Отримала опіки обличчя і тіла та контузію. Виїхати на підконтрольну Україні територію бабуся зуміла тільки 10 липня. От вам і красномовна відповідь на запитання, чи знав я, коли почнеться війна? Якби знав, то моя мама не сиділа би у драмтеатрі, бабусю не палив би «Солнцепек», а мій український паспорт був би при мені, а не у маріупольській квартирі», – ділиться Бойченко власною історією.

Також мер Маріуполя каже, що його бабуся більше не ходитиме до храму МП. Виїхавши з окупації, вона пішла у храм Православної Церкви України, висповідалася і отримала причастя.

Також чільник Маріуполя розповів, що протягом 24-26 лютого «Укрзалізниця» пустила три додаткові потяги, якими евакуювали незначну кількість містян.

«Далі намагалися власними засобами вивезти людей. Проте окупанти не дозволили – знищили 100 комунальних автобусів, придбаних за кредитні кошти. Тобто організованої евакуації населення до 13 березня не відбулося. Люди самостійно намагалися виїхати», – ділиться Бойченко.

Також мер Маріуполя зазначив, що лише з 13 березня, коли світові лідери дотиснули Путіна, росіяни дали зелене світло для евакуації.