У КПБА експерти розглянули богословські аспекти доктрини "русского міра"

26 квітня, 12:59
Суспільство
У КПБА експерти розглянули богословські аспекти доктрини "русского міра" - фото 1
У залі засідань ученої ради Київської православної богословської академії ПЦУ 25 квітня відбувся круглий стіл «Богословські аспекти доктрини / ідеології "русского міра"», в якому взяли участь експерти з України, Болгарії, Австрії, Німеччини, Великобританії та Чехії, організований спільно з Інститутом Церкви і суспільства КПБА.

Про це повідомляє прес-служба КПБА.

У ході дискусії особливу увагу було приділено ідеям, висловленим у нещодавньому «Наказі ХХV Всесвітнього російського народного собору».

Відкрив засідання ректор КПБА професор протоєрей Олександр Трофимлюк. Він передав вітання учасникам зібрання від Предстоятеля Православної Церкви України, ознайомив із програмою круглого столу та зосередив увагу на актуальності та важливості наукового заходу.

Модератором дискусії став головний редактор журналу «Церква і суспільство» протоєрей Андрій Дудченко.

Митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря наголосив на тому, що ідеологія «русского міра» має давнє історичне коріння і фактично є сучасною версією середньовічної концепції «третього Риму».
Кілька виступів було присвячено антихристиянським і єретичним аспектам доктрини «русского міра». Про це говорили, зокрема, директор Міжнародного інституту афонської спадщини д-р Сергій Шумило, д-р інокиня Васса Ларіна з Відня (Австрія) та професор Юрій Чорноморець.

Критику ідеології, яку пропагує РПЦ, з позицій біблійного богослов’я представив декан Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету протоєрей Юрій Щурко.

Д-р Костяндин Нушев з Богословського факультету університету Софії (Болгарія) запропонував богословсько-критичний аналіз ідеології «русского міра» як євразійської політичної доктрини неоімперської агресії та війни у світлі християнської соціальної етики.

Віддзеркалення «русского міра» в медіаресурсах, афілійованих з УПЦ МП, представила професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Алла Бойко.

Лікар-психіатр і нарколог священик Олексій Денисов з Німеччини розглянув поведінку адептів «русского міра» як індуковане релігійне маячіння.

Про інші аспекти, пов’язані з богословським осмисленням шовінистичної ідеології, яка виправдовує російську агресію, говорили протоєрей Георгій Коваленко, протоєрей Богдан Огульчанський, професор Людмила Филипович, д-р Дар’я Морозова, професор Олександр Саган, д-р Геннадій Христокін, протоєрей Микола Щербань, Оксана Горкуша, Денис Таргонський.

Всі виступи круглого столу транслювалися наживо на каналі КПБА та доступі для перегляду:

https://www.youtube.com/live/1weQQyvEpaA?si=lKNnv0i6lcHXEGzg

Наприкінці дискусії ректор КПБА протоєрей Олександр Трофимлюк подякував усім учасникам зустрічі за плідну працю, а компанії B&M Event Satellites та її очільнику Олександру Матковському – за організацію технічного супроводу онлайн-учасників та стріму дискусії. Крім того, очільник провідного закладу вищої духовної освіти анонсував презентацію чергового числа журналу «Церква і суспільство», що відбудеться у вівторок, 30 квітня, о 13 годині в актовій залі КПБА.

За результатами круглого столу буде опубліковано резолюцію. Київська православна богословська академія також планує видати електронну збірку тез виступів учасників круглого столу.