Багато священиків УПЦ МП бояться відкрито молитись за перемогу України, - о. Олександр Колб

Багато священиків УПЦ МП бояться відкрито молитись за перемогу України, - о. Олександр Колб - фото 1
Настоятель храму Святої Марії Магдалини ПЦУ у Луцьку Олександр Колб каже, що багато священиків УПЦ МП бояться на Богослужіннях промовити молитву за Україну.

Про це він розповів у випуску програми «Духовна абетка» на 12 каналі, передає Волинська служба новин.

«Наша молитва потрібна за Україну, за перемогу, але ж не скрізь така молитва є... На жаль, свідомо і несвідомо бояться багато священників промовити «Ще молимось за Богом бережену державу нашу Україну» - є такі слова на Богослужінні. А в служебниках УПЦ МП сформульовано «Ще молимось за державу нашу», точніше «за страну нашу». Так сказано. Я завжди жартував, згадаємо слова з цієї пісні російської - «Широка страна моя родная». За яку ж ти «страну» молишся і боїшся вставити туди слово «Україна»? А це ж має значення, має! На мою думку, велике значення. Люди мають чути, що молитва йде за нашу державу Україну і, тим більше, в такий час військовий. Єднання людей в часи війни, релігійне єднання дуже важливе для перемоги, дуже», - каже Олександр Колб.

«А чому бояться української мови? Певний відсоток людей з нашої парафії пішли тоді, коли почули Євангеліє українською мовою. Мені важко це зрозуміти, людям, які живуть в Україні, спілкуються українською мовою, неприємно чути українську мову на Богослужінні. Хто пояснить?! Я собі не можу цього пояснити», - додав священик.

Нагадаємо, протоєрей Олександр Колб – один з тих, хто у січні 2023-го першим підписався під 10 запитаннями до предстоятеля УПЦ МП митрополита Онуфрія щодо повного розриву зв’язків з РПЦ та засудження її очільника Кіріла Гундяєва. Загалом це зробили 430 священників УПЦ МП. Серед них – понад пів сотні саме з Волині. Листи і звернення повторювались, але від архиєреїв УПЦ МП очікуваної відповіді досі не надійшло.

24 вересня 2023 року Олександр Колб разом з архимандритом УПЦ МП Гавриїлом (Анисимовим) співслужили з екзархом Вселенського Патріарха єпископом Команським Михаїлом. Це було перше співслужіння представників УПЦ МП та Константинопольського Патріархату з осені 2018 року. Воно відбулося в Андріївській церкві у Києві. 29 вересня керівник Волинської єпархії УПЦ МП Нафанаїл видав указ настоятелю Свято-Марії Магдалинівського храму м. Луцька отцю Олександру Колбу про «тимчасову заборону» у священнослужінні. Також йому заборонили причащатися.

Згодом священик вийшов з Московського Патріархату та приєднався ПЦУ.