Башар Асад на російські гроші хоче побудувати копію собору Святої Софії

Уряд Сирії на чолі з беззмінним президентом цієї країни Башаром Асадом заявив про намір побудувати на території країни копію собору Святої Софії в Константинополі (Стамбулі).

Башар Асад на російські гроші хоче побудувати копію собору Святої Софії - фото 55049

 

Як повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на "Middle East Monitor", копія собору Святої Софії буде значно меншою за оригінал, а спорудити її передбачається в особливо постраждалій від недавньої війни центральній провінції Хама за підтримки РФ.

За повідомленням новинного видання «Аль-Модон», ідея будівництва була висунута місцевим активістом Набуль Аль-Абдуллою і підтримана владою. Після офіційного благословення митрополита Антіохійського Патріархату Миколи (Баальбакі) проект був представлений російському військовому командуванню в Сирії.

Копія собору буде побудована в місті Аль-Сугейлабія, на ділянці землі, подарованій лідером місцевого ополчення Абдуллою. За попередніми даними, російське угруповання на військовій базі в Хмейміме вже працює над бюджетом проекту.

Раніше депутат Держдуми РФ з фракції "Єдина Росія" Віталій Мілонов заявив, що Сирія є ідеальним місцем для копії собору Святої Софії, тому що, як він вважає, «на відміну від Туреччини, ця країна, явно демонструє можливість мирного і позитивного міжконфесійного діалогу».