"Батько їх - Кирило, РПЦ - їх мати", - українці відреагували на піснеспіви священнослужителів УПЦ МП

18.01.2023, 13:53
Культура
"Батько їх - Кирило, РПЦ - їх мати", - українці відреагували на піснеспіви священнослужителів УПЦ МП - фото 1
Священики Мукачівської єпархії УПЦ МП переробили та переспівали у храмах відому пісню «Батько наш - Бандера, Україна - мати». Відео з піснеспівами священнослужителів одразу розійшлося у соціальних мережах.

От тільки у виконанні московського попівства лунали інші рядки, які вони розучують разом із вірянами: «Батько наш - Онуфрій, УПЦ - нам мати, ми за свою церкву будем вболівати», пише Україна молода.

Зазначимо, виконана на Закарпатті пісня є переспівом відомої пісні «Батько наш - Бандера, Україна - мати». Вперше оригінальну пісню виконали священики тернопільської єпархії ПЦУ.

За словами фольклористки Інституту філології КНУ Ярини Закальської, ця пісня була частково перероблена на сучасний лад, а частково — створена заново. Це варіант пісні УПА «Ой у лісі, лісі, під дубом зеленим, там лежить повстанець тяженько ранений».

Відтак, речник Православної Церкви України архиєпископ Євстратій Зоря відреагував на відео наступним чином:

«Батько їх – Кирило, РПЦ – їх мати…

Але Україну вам не ошукати!

Навіяно співаночкою…».

Думки аудиторії щодо доцільності виконання такої пісні у церкві розійшлися. Деякі віряни УПЦ МП розкритикували ідею використати пісню про Бандеру, адже вони вважають, що батько у православних лише один – Бог.

«Навіщо змінювати пісню, яка є символом волі? Краще вивчіть слова і просіть у Бога волі для України з піснею «Боже Великий Єдиний», – вважає користувачка Світлана Кубова.

Утім, деяким ідея сподобалася. «Прекрасний хор рідного Закарпаття! Виконання народної творчості чудесне! Молодці наше духовенство!!!», – пише користувачка Зан Марія.

«Я не знаю, сміятись чи плакати. Московські попи на Закарпатті: "Батько наш Онуфрій, УПЦ нам мати. Ми за свою церкву будем вболівати…" Як не Київську митрополію собі присвоять, так мелодію свиснуть», – коментує ситуацію секретар Львівської міськради, боєць ЗСУ Маркіян Лопачак.